Renginys, skirtas visuomenės įtraukimui į strategijos rengimą  (papildyta)

Sausio pradžioje asociacijos Šilutės miesto vietos veiklos grupės (VVG) „Pamario kraštas“ vadovybė pakvietė miesto bendruomenę į pokalbį, kuriame pristatė pradėtą rengti veiklos strategiją. Ji būtina norint pretenduoti į Europos Sąjungos skiriamą finansinę paramą, kuria 2014–2020 metų laikotarpiu gali būti finansuojami Šilutės bendruomenės parengti projektai.  

Laimėję konkursą miesto veiklos strategiją ėmėsi rengti Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkių grupė. Tarp jų yra ir šilutiškis, buvęs Juknaičių seniūnas, docentas mokslų daktaras Vytautas Pilipavičius. Šią strategiją taip pat rengė ir minėto universiteto profesorė Asta Raupelienė bei lektorė Rasa Merkienė. Vis dėlto pradėtą rengti dokumentą V. Pilipavičius pats ir pristatė.

Rengiama Šilutės miesto veiklos strategija paremta keliais Europos Sąjungos prioritetais. Jie orientuoti į socialinę sritį, neformalųjį švietimą, darbo vietų didinimą, socialinės atskirties mažinimą. Taip pat į paramą neįgaliesiems, senjorams, darbingo amžiaus bedarbiams ar jų artimiesiems. Tad bus remiamos tos Šilutės miesto bendruomenės iniciatyvos bei veiklos, kurios ir bus nukreiptos į tas sritis. Taip pat bus skatinamas gyventojų verslumas bei savanorystės veikla.

V.Pilipavičius paaiškino, kas galės teiki paraiškas paramai gauti. Tačiau ne viskas buvo aišku, tad kilo klausimų. Neaiškumų kilo kalbant apie miestiečių užimtumo didinimą, akcentuojant, kad parama numatyta darbingo amžiaus žmonėms, paliekant nuošalyje miesto senjorus. Į tai strategijos rengėjas tegalėjo pasakyti, kad Europos Sąjungos remiami prioritetai pirmenybę numato darbingo amžiaus žmonėms.

Šiai A. Stulginskio universiteto mokslininkų parengtai strategijai turės pritarti Šilutės miesto VVG grupės „Pamario kraštas“ visuotinas narių susirinkimas. Taip pat reikės ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos pritarimo. Vėliau parengta strategija bus teikiama Vidaus reikalų ministerijai, kur konkuruos su kitų miestų VVG strategijomis. Ir tik geriausiai atitinkančios Europos Sąjungos reikalavimus bei prioritetus galės tikėtis finansinės paramos. Ir jei Šilutės VVG viskas pavyks sėkminga – bus skelbiami kvietimai teikti paraiškas Šilutės miesto bendruomenės projektams finansuoti.

Papildyta
Sausio 28 dieną vykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, buvo pritarta parengtai strategijai. Ji pateikta konkursui į Vidaus reikalų ministeriją.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Renginys, skirtas visuomenės įtraukimui į strategijos rengimą"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*