Nusiteikim – Šilutės centras taps statybų aikštele

Istoriniai medžiai bus keičiami jaunais.

Šiandien prieš pradedant projektą „Šilutės miesto istorinės dalies kraštovaizdžio tvarkymas“ į Šilutės savivaldybę buvo pakviesti visi, kas domisi šiuo projektu. Jo esmė – centrinėse Lietuvininkų ir Tilžės gatvėse bus išpjauta 260 medžių, kurie yra prastos būklės bei kelia pavojų. Susirinkusieji išgirdo patikinimą, kad vietoje jų bus pasodinta 320, nes jau daugybę metų vietoje išvirtusių ar nupjautų – niekas nebuvo atsodinama.

Patį projektą, kurio pilnas pavadinimas yra „Šilutės miesto istorinės dalies – Tilžės, Lietuvininkų gatvių nuo Verdainės tilto per Šyšos upę iki tilto per Šyšos upę ties H.Šojaus dvaru kraštovaizdžio (želdinių) tvarkymo projektas“ pristatė jo vadovas, Šilutės savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas, Romualdas Ambrulaitis. Jis smulkiai paaiškino, kokiomis programomis buvo vadovaujamasi jį rengiant. Kadangi šis projektas kelia nemažą visuomenės susidomėjimą, R.Ambrulaitis pateikė visus įvairių institucijų suderinimo raštus. Tai svarbu, nes nuo seno Šilutė garsėjo kaip žalias miestas. Todėl želdinių, o ypač daugiamečių medžių, tvarkymas bei šalinimas – ypač jautrus klausimas. R.Ambrulaitis taip pat kalbėjo, kad ne tik projekto viešo svarstymo metu, bet ir į vėliau gautas pastabas buvo atsižvelgta. Dėl to, pakoregavus rengiamą projektą, atsodinami medeliai suplanuoti didesni – keturių metrų ar didesnio aukščio. Savo ruožtu tai apie 43 tūkstančius eurų padidino pradinę projekto vertę. R.Ambrulaitį vėliau papildė Savivaldybės viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Apie šį projektą taip pat kalbėjo ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Jo nuomone, kad kuo daugiau visuomenė žinos apie projektą, tuo mažiau kils bereikalingų aistrų. Papriekaištavo ir savaitgalį prieš Velykas, ir šiandien medžius spalvotomis juostomis apraišiojusiems žmonėms. Tačiau jam buvo paaiškinta, kad būtent taip labai aiškiai buvo informuota visuomenė, kurie medžiai pagal projektą numatyti šalinti, kurie genėti ar palikti. Tačiau S.Šeputis liko prie savo nuomonės, kad tai būta trukdymo, kai tuo tarpu reikalinga pagalba. Jis taip pat kalbėjo, kad norint išvengti klaidų, prieš šalinant numatytus medžius, juos dar kartą apžiūrės medžių specialistas – arboristas, kuris galutinai patvirtins, kurį reikia pjauti, o kurį užteks tik genėti.

Administracijos direktorius S.Šeputis taip pat kalbėjo, kad šio projekto metu mieste bus tam tikrų nepatogumų – centras virs statybų aikštele. Kertant medžius gali kai kur būti ribojamas eismas, gali kilti ir kitokių trukdžių. Tačiau, anot S.Šepučio, visa tai laikina, o po poros metų, kai pilnai sužaliuos naujų medžių laja, miestas vėl bus toks pat gražus ir žalias.

Nors rangos sutartis dar ir nepasirašyta, tačiau šiame susitikime taip pat dalyvavo ir šio projekto darbų konkursą laimėjusios UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Audrius Benkunskas. Jis sakė, kad drauge darbus vykdys UAB „Klaipėdos želdiniai“. Jų įmonė rūpinsis medžių šalinimu, o turintys tokiuose darbuose patirties klaipėdiečiai iš karto ir atsodins jus. Anot jo, dėl spėriai bundančios gamtos, šito projekto vykdymas gali būti nukeltas į kitus metus. Tuo tarpu S.Šeputis patikslino, kad tik į rudenį.

Susirinkusieji į šio projekto pristatymą taip pat domėjosi, kaip bus naujieji bei likusieji medžiai prižiūrimi po keletos metų. S.Šeputis kalbėjo, kad tam bus ieškoma lėšų ir tolimesnei jų priežiūrai. O baigdamas pakvietė visus, kuriems atrodo, kad kas daroma negerai ar netinkamai, kreiptis į Šilutės seniūniją ar tiesiai į Šilutės savivaldybę, kada būtų išvengta galimų klaidų.

Be the first to comment on "Nusiteikim – Šilutės centras taps statybų aikštele"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*