Kelias į Miniją (Mingę) – vėl remontuotinų sąraše

Kelias į Mingę - šviečiasi asfaltas šiemet.

Nors praėjusių metų pabaigoje jau buvo suderintas ir aptartas šių metų darbų planas, tačiau, pasikeitus Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos vadovybei, vėl iš naujo buvo peržiūrėtas žvyrkelių sąrašas, kuriuos numatyta tvarkyti ir asfaltuoti 2018 metais. Ir be galo džiugu, kad tame darbų plane yra didelę gėdą rajonui ir nepatogumus gyventojams bei turistams keliantis kelias į Mingės kaimą.  

Kelias iš Kintų, arba, kaip sako vietiniai, Povilų į Mingę remonto laukia jau daug metų. Jis eina Stankiškių žiemos polderiu, todėl ne kartą žiemos metu yra buvęs apsemtas ir nepravažiuojamas. Istoriniame Mingės kaime gyvena ne tik jau daug žmonių, kad jiems, kaip kad rusniškiams, susisiekimas būtų organizuotas amfibijomis. Todėl be jų pačių, Kintų seniūnijos gyventojų bei rajono valdžios nedaug kas apie tai ir žinojo. Po daugkartinio kreipimosi į Susisiekimo ministeriją, Automobilių kelių direkciją vis tik buvo parengtas projektas, kad šis penkių su puse kilometrų ilgio kelias nuo Povilų iki Mingės būtų ne tik asfaltuotas, bet ir šiek tiek praplatintas bei „pakeltas“, kad nebūtų vandens užliejamas.

Projektas buvo parengtas jau prieš keletą metų. Tačiau visuomet atsirasdavo svarbesnių kelių, tad šis remontas laukė „rezerve“, jei netikėtai atsirastų lėšų jo remontui. Tačiau jų vis nelikdavo…

Tuo tarpu kelias į Mingę jau tiek sudilo, kad juo atsisakydavo važiuoti turistiniai autobusai, nors pamatyti abipus Minijos upės esantį pamario kaimą norėjo ir Lietuvos, ir užsienio turistai. Dėl to Šilutės rajonas prarasdavo ne tik dalies savo patrauklumo, bet ir tų pinigų, kuriuos svečiai kaime ar vykstant į jį galėjo palikti.

Lietuvos automobilių kelių direkcija nesenai paskelbė du sąrašus. Viename yra keliai, kuriuos numatyta asfaltuoti iki 2020 metų. Jame – 73 Šilutės rajono keliai, kurių bendras remontuotinas ilgis yra beveik 226 kilometrų. Antrasis sąrašas gerokai trumpesnis, nes čia – „Valstybinės reikšmės rajoniniai keliai su žvyro danga, kurie bus pradėti asfaltuoti 2018 m.“. Tad tame sąraše ir yra pusšešto kilometro ilgio kelias nuo Povilų iki Mingės. Jame taip pat nurodyta, kad taip pat bus tvarkomi, ar pabaigti tvarkyti, keliai  Galzdonai – Usėnai – Degučiai (0,562 kilometro) bei 1,134 kilometrų kelias Užliekniai – Paleičiai.

Belieka viltis, kad pagaliau darbai nebebus atidėliojami ir šiais metais numatytas sutvarkyti rajono patrauklumą menkinantis kelias į Lietuvos Veneciją vadinamą Mingės kaimą bus ne tik pradėtas, bet ir pabaigtas tvarkyti.

1 Comment on "Kelias į Miniją (Mingę) – vėl remontuotinų sąraše"

  1. Linas Uselis | 2018-03-15 at 14:10 |

    Senai laikas o tai gėda seniūnijai už tokio gražaus krašto neprivažiavima, šitokius pinigus iš žveju ima o kelio nera geda

Leave a comment

Your email address will not be published.


*