Kažkas su keliais pas mus ne taip?

Kažkas mūsų valstybėje blogai su prioritetais, jų sudėliojimu. Arba tai gali būti pavyzdžiu, kaip vieni nesusikalba su kitais. O gal tiesiog nenori, o gal paprasčiausiai nemoka. Kaip to įrodymas gali būti nesenai baigtas asfaltuoti 1 kilometro ir 209 metrų žvyrkelio ruožas oficialiai įvardintas kaip kelio Nr. 4222 Saugos – Kukorai – Petreliai dalis. Jis prasideda (gal baigiasi) nuo kelio Žemaitkiemis – Sakūčiai ties Vytulių kaimu pro Tenenį pasukus link Petrelių.

Oficialiai šio kelio pabaigoje (arba pradžioje) esanti informacinė lenta skelbia, kad šių asfaltavimo darbų užsakovas – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Darbų rangovas – UAB „Lemminkainen Lietuva“. Darbai buvo vykdomi dviem etapais: pradžia 2016 m. birželio 1 d., o pabaiga 2017 m. liepos 30 d. Gal dar ką minėta rangos įmonė dar ir darys, bet kelias jau puikius, pažymėtas kelio ženklais ir važiuoti iki tol nebūtų čia asfaltu iki pat Petrelių be galo smagu.

Tačiau jau daug daug metų Šilutės rajone yra kitas kelias, kurio ne tik asfaltavimas, bet ir jo remontas yra Šilutės rajono prestižo reikalas. Tai kelias Povilai – Minijos kaimas. Juo važiuojant galima patekti į šį, unikalų, Lietuvos Venecija vadinamą kaimą. Važiuoja juo pavieniai turistai, didžiuliai turistiniai autobusai ir keikia Šilutės rajono valdžią dėl prastos jo būklės. Turistinės firmos net dažnai atsisako vežti žmones, nes tiesiog gaila autobusų. Tačiau bala jų – šis kelias yra Stankiškių žiemos polderyje. Tai reiškia, kad žiemą žemiausia jo dalis tiesiog užsemiama. Tad Minijos upės vardu pavadinto kaimo dešinės pusės gyventojai tiesiog būna atkirti nuo pasaulio. Tuomet tik amfibijomis esant bėdai galima pasiekti čia gyvenančius žmonės. Sveikas protas tiesiog sako, kad šitas Šilutės rajon kelias turėtų būti tvarkomas visų pirma.

Ne kartą jau žadėta šį kelią remontuoti – iškelti bei asfaltuoti. Net ir projektai, būgtai, parengti yra. Taip bent ne kartą yra sakę Šilutės aukščiausi valdžios pareigūnai. Panašiai yra kalbėję ir kelininkų atstovai. Tačiau vis nėra šiam keliui pinigų – vis svarbesnių kelių randasi. Šis kelias bus imtas tvarkyti, jei atsirastų pinigų kelininkų rezerve. Tokios yra ne kartą girdėtos mintys.

Kaip tik šioje vietoje tiesiog ir kyla abejonė – kas rajone šeimininkas: kelininkai „prie Susiekimo ministerijos“ ar Šilutės rajono savivaldybė? O gal tik tuščios ir pagyrūniškos kalbos, kad važiuoja tartis į Vilnių dėl kelių. Gal iš tikrųjų nemoka kalbėti ar tiesiog nenori? Atsakymas kažkur vis tik yra…

Ir dar. Visi girdim, kad sunku valstybėje su pinigais. Tad ar jau iš ties atėjo laikas visus Lietuvos žvyrkelius asfaltuoti? Ypač kai ne vienas krašto kelias laukia – nesulaukia remonto. Šilutės rajone bei greta jo – tokių pavyzdžių ne taip jau mažai.

Be the first to comment on "Kažkas su keliais pas mus ne taip?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*