Jau aišku: kelio į Mingę remontas vėl nukeliamas

Kelias į Mingę - šviečiasi asfaltas šiemet.

Taip pat neprasidės kelio Žemaičių Naumiestis – Šilutė rekonstrukcijos darbai, nors dar lapkritį jam išimtas statybos leidimas. Tačiau kai kas vis tik turėtų būti tvarkoma. Taip vakar sakė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Lauraitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris, tradiciškai mėnesio pabaigoje susitikęs su žiniasklaidos atstovais.      

Estakadai reikės Seimo sprendimo

Šį mėnesį Valstybinėje kelių direkcijoje lankėsi mero pavaduotojas A.Bekeris. Pagrindinis klausimas – estakados į Rusnę statyba. Dalindamasis įspūdžiais iš šio išvykos, pavaduotojas atkreipė dėmesį, kad jo vizitui Kelių direkcijoje buvo pasiruošę: labai vaizdžiai jam pristatė estakados per užliejamą kelio ruožą į Rusnę Poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą. Joje buvo išanalizuoti penki jos statymo variantai.

PAV buvo parengta atsižvelgiant į galimus įvairių dydžių potvynius. Vienas didesnių yra buvęs 1979 metais, kai vanduo pasiekė ir prezidento K.Griniaus tiltą. Rengiant dokumentą buvo išsiaiškinta, kad jei, pastačius estakadą, pasikartotų panaši situacija, kelias į Rusnę būtų apsemtas 5-6 centimetrais.

Toks projektas, kurį kelių inžinieriai laiko optimaliausiu, būtų ir ekonomiškiausias: preliminariais skaičiavimais darbai kainuotų apie 19 milijonų eurų. Į tai įeitų kelio platinimas, įrengiant pėsčiųjų – dviratininkų taką, pati estakada bei kelio daubų išlyginimas, nesukeliant pačios kelio sankasos.

A.Bekeris sakė, kad dar būtų galima diskutuoti, ar nereikėtų aukščiau kelti tos sankasos. Tokiu atveju vėl prireiktų apie metus trunkančios naujos PAV ataskaitos. To galima atsisakyti, tačiau, sakė kelininkai, tikrai estakados statybai pradėti reikės Seimo pritarimo. Belieka tikėti, kad politikai realiai pažiūrės į situaciją ir supras pamario gyventojus – ir ekonomiškai, ir iš socialinės pusės.

Kiti kelių remonto darbai

Mero pavaduotojas Kelių direkcijoje taip pat sužinojo, kad tikrai šiemet nebus pradėti kelio Povilai – Mingė asfaltavimo darbai. Įsiterpęs į pokalbį meras V.Laurinaitis prisiminė, kad rudenį, lankydamasis Šilutės rajone, tuometinis Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius tvirtai pažadėjo sutvarkyti šį turizmui svarbų kelią. Meras apgailestavo, kad, pasikeitus Seimui ir Vyriausybei, nėra jokių pradėtų darbų tęstinumo.

Taip pat tolimesniems laikams nukeliamas 56 vietoje pagal prastumą Lietuvoje kelio Žemaičių Naumiestis – Šilutės remontas. Nors jo pradžią jau oficialiai skelbia prie jo pastatyti viešinimo skydai, nes jo darbams vykdyti dar lapkričio mėnesį gautas statybos leidimas.

Šiais metais galima tikėtis tik kelio į Pašyšius asfaltavimo darbų pabaigos. Vilties taip pat yra pradėti Švėkšnos aplinkkelio įrengimo darbus. Tačiau visa tai sužinota tik po pokalbių lankantis Kelių direkcijoje – oficialių tai patvirtinančių dokumentų nėra.

Apie žemiškesnius reikalus

V.Laurinaitis kalbėjo, kad merai šį mėnesį buvo pakviesti į susitikimą su Vyriausybės vadovu Sauliumi Skverneliu. Premjeras supažindino su numatomais darbais, o merai išsakė kai kurias savo problemas. Tai būta tik pirmo trumpo pažintinio susitikimo, kuriuo metu nedaug pavyko pasikalbėti. Vis tik merai išsakė savo abejones dėl savivaldybių skolinimosi limitų, dėl pradėtos socialių įstaigų bei dėl planuojamos miškų reformos.

Perėjęs prie rajono reikalų, V.Laurinaitis pasidžiaugė, kad pavyko sumažinti „lietaus“ mokesčio dydį. Dabar 17 euro centų už vieną kubą tik padengs sąnaudas – investicijoms nebus skirta. Meras taip pat sakė, kad šiais metais Šilutės miesto šventė bus švenčiame dvi dienas – ir daug kas vyks kitaip, bus daugiau įvairovių. Galutinai viskas bus aišku kovo viduryje.

Nemažų priekaištų iš Vilniaus savivaldybė sulaukia dėl didelių vienam mokiniui tenkančių mokymo įstaigų plotų. Tad pradėta žiūrėti, kaip tai būtų galima optimizuoti. Savivaldybės vadovai jau lankėsi Rusnėje. Čia į mokyklos pastatą planuojama įkelti darželį. O į atsilaisvinusį darželį būtų galima perkelti Rusnės specialiosios mokyklos ugdytinius – jiems vietos ir darbui, ir gyvenimui, mero nuomone, turėtų pakakti. Reikia tik katalikų bažnyčios iškėlimo klausimą išspręsti.

Panaši situacija ir Saugose: planuojama į mokyklos pastatą įkelti darželį. Tačiau tam kol kas priešinasi vietos bendruomenė. Tad bus toliau diskutuojama ir ieškomą sprendimų. Tai reikės spręsti, nes, prasidėjus vaikų globos namų išskaidymo darbams, atsilaisvinti turėtų ir dabartinis Saugų vaikų globos namų pastatas.

Kintuose mokykla taip pat valdo daug pastatų – vienas  jų pustuštis. Mokyklos vadovybė turėtų rasti sprendimą išspręsti kelių klasių perkėlimą. Paklaustas, kas bus su atsilaisvinusiais pastatais, meras dar nepradaro vilties Rusnėje įkurti Jūrų kadetų mokyklą – su Švietimo ir mokslo ministerija bei Klaipėdos miesto savivaldybe (ji taip pat norėtų turėti jaunuosius kadetus) tebevyksta diskusijos. Likę pastatai galėtų būti privatizuoti.

Paminklas Švėkšnoje signatarui tolsta

Pasidomėjus, kaip sekasi paminko Nepriklausomybės akto signatarui Kazimierui Steponui Šauliui statybos Švėkšnoje parengiamieji darbai, meras V.Laurinaitis atsakė netrykšdamas optimizmu. Pasak jo, Paminklotvarkos departamentas iš esmės neprieštarauja švėkšniškių pasirinktai paminklo vietai dabartinėje turgaus aikštėje, tačiau turi įvairių pastabų bei pageidavimų. Meras sakė, kad jo žiniomis paminklo autorius Arūnas Sakalauskas tikrai spėtų sukurti skulptūrą bei paminklą, tačiau vargiai ar pavyks padaryti kitus jo statymui būtinus parengiamuosius darbus. Dokumentus parengti bei vietą paminklui turėtų paruošti savivaldybė. Tačiau atrodo, kad paminklo atidengimas, kuris jau buvo lyg ir planuojamas rugsėjo mėnesio viduryje, gali ir neįvykti.

1 Comment on "Jau aišku: kelio į Mingę remontas vėl nukeliamas"

  1. Nuomonė | 2017-03-01 at 19:47 |

    Mano nuomonė iš mero lūpų blogos ir labai blogos naujienos.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*