Moliūgų – žibintų šventė Švėkšnoje prasidėjo lietumi  (NUOTRAUKOS)

Visą savaitę buvęs puikus rudeniškas oras, penktadienį subjuro. Sinoptikai kalba apie kažkokį virš Lietuvos, o ypatingai virš Švėkšnos, siaučiantį oro frontą. Be nejaukaus vėjo, lyja lietus. Tai kiek pakoregavo „Mes už šviesą 2016“ moliūgų – žibintų akciją, tačiau bent jau jos pradžios ypatingai nesugadino.   

Kūrybinės moliūgų pavertimo žibintais dirbtuvės, kaip ir buvo suplanuota, Švėkšnos tradicinių amatų centro kiemelyje pradėjo veikti vidurdienį. Seniūnas Alfonsas Šeputis bei visa šio akcijos rengėjų komanda pasirūpino, kad kiemelyje būtų pastatytos palapinės. Seniūnijos darbuotojai taip pat atvėrė savo sandėliukus, kad pasislėpę nuo lietaus moksleiviai bei prie jų prisijungę visi norintys, netrukdomi lietaus galėtų, skaptuoti šventei moliūgus.

Šiais metais moliūgų derlius užaugo neblogas. Gal todėl kelios dienos prieš šią šventę Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleiviai su mokytojai rengėsi iš anksto. Jie skaptavo moliūgus ir dėjo juos klasėse. Tad šiandien beliko juos atvežti ir tradiciškai juos išdėlioti Švėkšnos parko atšlaitėse, kaip kad buvo prieš ketverius metus pirmą kartą surengtoje šventėje. Greta jų buvo dėliojami ir kūrybinėse dirbtuvėse šiandien išskaptuoti žibintai.

Įvairiais skanėstais pasirengę vaišinti prekybininkai dar su šviesa kūrėsi parko alėjoje. O greta vilos „Genovefa“ buvo statoma scena ir įrenginėjama garso sistema. Nes, 19 valandą bei po to ir 21 valandą, čia bus rengiami koncertai.

Be the first to comment on "Moliūgų – žibintų šventė Švėkšnoje prasidėjo lietumi"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*