Literatai susitiko „Saulėlydžio posmų“ šventėje

Besibaigiant vasarai, karštą rugpjūčio 26-osios vakarą, jau devintąjį kartą Tauragės literatų klubo ,,Žingsniai“ nariai sukvietė į tradicinį respublikinį poezijos vakarą ,,Saulėlydžio posmai“ bičiulius literatus iš Marijampolės, Pakruojo, Pasvalio, Joniškio, Šiaulių, Skuodo, Plungės, Telšių, Gargždų, Rietavo, Kelmės (dviejų klubų „Vieversio“ ir „Be rėmų“) ir, žinoma, artimiausius kaimynus iš Šilalės ir Šilutės.

Šilutiškiai „Saulėlydžio posmų“ vakare dalyvauja jau ne pirmąjį kartą. Na, o gausiausias būrys – tauragiškių.

Šventės dalyviai buvo susodinti gausiai žydinčiomis hortenzijomis apsodintoje aikštėje prieš Tauragės kultūros centrą. Po Lietuvos Respublikos Seimo narės Aušrinės Norkienės ir Tauragės savivaldybės mero pavaduotojos Virginijos Eičienės sveikinimo kalbų, literatai, kviečiami ilgamečio šventės vedėjo Eugenijaus Šalčio, pristatė savo kūrybą: skambėjo  lyriškos ir humoristinės eilės, tauragiškio bardo Rimo Liorančo dainos, atliktos ir pagal šventės dalyvių eiles.

Klausydamiesi Sauliaus Bernoto, klarnetu atlikusio nuostabių melodijų, palydėjome saulę.  Buvo apsikeista dovanomis, pasveikinti net trys gimtuvininkai, iš kurių vienas šventė net devyniasdešimties metų jubiliejų.

Buvo prisimintas poetui Vaidotui Spudui skirtas renginys Pakruojyje, eilėraščių konkurso laureatė Dalia Zabitienė (Skuodo literatų klubo „Nojus“ pirmininkė) turėjo progą perskaityti konkursinį eilėraštį.

Šilutiškės

Mūsų rajonui atstovavo keturios literatės, tai: Violeta Astrauskienė, Aldona Sapronaitienė, Eugenija Jefimovienė ir Birutė Morkevičienė.

Ypač smagu buvo gyvai sutikti bendraminčius, mėgstančius poeziją ir kvapnią arbatą, su kuriais virtualiai bendraujame Microsoft Teams platformoje kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį poezijos skaitymuose, pavadinimu „Poezija, kvepianti arbata“.

Praėjo nemažai laiko, kol visi sustojo bendrai nuotraukai. Tris valandas užsitęsęs renginys neprailgo, klausantis pažįstamų bendraminčių skaitomų eilių, atliekamų dainų, bet taip norėjosi prieiti, apsikabinti, pabendrauti, nusifotografuoti. O dar laukė kugelis ir garuojanti kava. Be vaišių niekaip nebuvome išleisti namo. Kaip ir kiekvienais metais.

Rugpjūtis

Tirštėja prieblanda. Rugpjūtis.
O dar taip noris vasaroj pabūti.
Boluojančiam dangaus fone
Sužibo žvaigždės vakare.

Bekraštė mėlyna drobulė
Ant žemės delno guli.
O žvaigždės šviečia iš dangaus.
Ramus švytėjimas tik dėl žmogaus.

Geltonuose namų languos
Palieka žvaigždės savo ženklą.
Paklydę toliuos mėlynuos,
Į amžinybę tiesiam ranką.
B.M.

Be the first to comment on "Literatai susitiko „Saulėlydžio posmų“ šventėje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*