Ypatingas šilutiškių spektaklis

Penktadienį Šilutės kamerinis teatras pakvietė į premjerą: baigiantis teatriniam sezonui buvo parodytas šio teatro režisieriaus Sergėjaus Paciuko pagal Daniilo Charmso prozą sukurtas spektaklis „Mažoji  nuodėmė“. Jis ne tik režisierius, bet ir inscenizacijos autorius. Jame skirtingus ir spalvingus personažus kuria aktoriai Vytautas Bartuška, Alma Rimkevičiūtė ir Vygantas Paldauskas.  

Šilutės kamerinis teatras jau ne kartą yra demonstravęs platų savo kūrybinių galimybių spektrą, kuris yra nuo spektaklių vaikams, pramoginių ar gatvės vaidinimų, iki sudėtingų psichologinių pastatymų. Naujasis jų kūrinys, pagal rusų rašytojo Daniilo Charmso prozą, dar kartą atskleidė Šilutės teatro trupės brandą ir pademonstravo naujas vaidybos spalvas.

Tai sudėtingas absurdo teatro spektaklis, kuriame nėra nuoseklaus pasakojimo. XX a. pirmoje pusėje gyvenęs Daniilas Charmsas, kurio tikroji pavardė Daniil Juvačiov, savo neilgose novelėse kalba apie išsiderinusį pasaulį, kuomet šlyja nusistovėjusi tvarka, griūna žmogiškieji ryšiai. Būdamas labai jautrus, matė viso to tragiškas pasekmes žmogui. Todėl, kaip rašoma apie šį autorių, savo kūryboje jis kalbėjo apie gyvenimo košmarus ir nesąmones, kurios virto ne tik absurdiško vyksmo fonu, bet tam tikra prasme ir jo priežastimi.

Tai labai gerai savo inscenizacija atskleidė S.Paciukas. Jis puikiai tai sudėjo į sceninę ir draminę kalbą, kurią labai jautriai perteikė aktoriai V.Bartuška, A.Rimkevičiūtė ir V.Paldauskas. Žiūrint šį gan netrumpą vaidinimą, mintys, atsiliepiant į scenoje verdančias aistras, rezonavo su daug kuo pažįstamu, išgyventu bei patirtu.

Įdomūs buvo ne tik daugelį personažų vienu metu kuriantys aktoriai, bet ir bendra spektaklio atmosfera, kurią sudarė ne tik sceninis veiksmas, bet ir puikiai parinkta muzika, įvairūs teatriniai efektai bei efektyvi scenografiją. Ją taip pat apmąstė šios inscenizacijos autorius S.Paciukas.

Tai buvo pirmasis ir kol kas vienintelis šio spektaklio parodymas prieš teatro trupės vasaros atostogas. Rudenį, kai pilnai kristalizuosis šio gan sudėtingo spektaklio mintis, šilutiškiai bus pakviesti susipažinti su spektaklio „Mažoji  nuodėmė“ personažais ir jų kuriamu paraleliu absurdiško pasaulio gyvenimu, kuris ne vienam turėtų būti neblogai pažįstamas. O ypač jei pažiūrėsime ne tik su šypsena.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Ypatingas šilutiškių spektaklis"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*