Šilutės H. Šojaus dvaras – vienas svetingiausių Lietuvoje

Šilutės H. Šojaus dvaras kelionių projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ dalyvių nuomone pripažintas antruoju iš trijų svetingiausiųjų Lietuvoje.

Tai paaiškėjo penktadienį Kuršėnuose Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos surengtoje konferencijoje „Meistrystė dvaruose“, kurios antroje dalyje ir buvo susumuoti „Pažinkime Lietuvos dvarus“ rezultatai. Šiame renginyje dalyvavo ir Šilutės H. Šojaus dvaro atstovai.

Pradžioje buvo keletas įdomių pranešimų: restauratorė Indrė Valkiūnienė supažindino su XIX a. vyravusiu dvarų Lietuvos rūmų interjerų dekoru. Kadangi ji dirba šioje srityje, tai pasidalino įspūdžiais iš savo jau atliktų tyrimų, konservavimų, restauravimų. Ir labai nuosekliai atskleidė, kaip iš keleto atsitiktinai rastų išlikusių buvusio dekoro dalių galima atkurti visą sienos ar lubų vaizdą. Praktikas, savo amato žinovas Saulius Jackevičius pasakojo apie brandintas kalkes ir parodė, kaip šita viena seniausių dekoravimo medžiagų buvo naudojama ilgus metus, kaip tai galima atkurti, panaudojant tradiciniuose tinkuose, dažuose, dekore. Negalėjusį čia dalyvauti restauratorių Laimoną Bartkų „pavadavo“ LRT filmuotas pasakojimas, kaip jam sekėsi atkurti medžio puošybą Kuršėnų ir kituose dvaruose.

Po konferencijos dalyvių pažinties su šiuo dvaru, kuriame po restauracijos ir pastato atstatymo įsikūręs Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras, buvo sumuojami Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos surengto pažintinio kelionių projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ rezultatai. Susidomėjusiems pasiūlymu teko pervažiuoti per Lietuvą ir apžiūrėti šiame ture  dalyvavusius 29 dvarus, pilis bei rūmus. Aktorius Ramūnas Abukevičius perskaitė užduotyje numatytus aprašyti įspūdžius iš šios kelionės. Lankęsi visuose dvaruose bei pilyse buvo pakviesti į šį renginį, kur jiems buvo įtekti prizai. Juos parengė kiekvieno dvaro, pilies ar rūmų savininkai ar valdytojai. Atvykusieji keliautojai į Kuršėnų dvarą dalinosi kelionių ir pažinimo įspūdžiais. Tiems, kurie negalėjo atvykti į šią konferenciją, prizai bus išsiųsti. Šilutės H. Šojaus dvaro prizas loterijos būdu atiteko Irenai Van. Jis jai bus išsiųstas paštu.

Dalyvavusieji projekte po Lietuvos pilis ir dvarus siūlė savo favoritus dviejose nominacijose – labiausiai patikusios ir svetingiausios pilies ar dvaro. Pabaigoje ir buvo paskelbta, kad labiausiai visiems patiko ir pirmąją svetingumo vieta buvo įvertintas Lipliūnų dvarą Kėdainių rajone. Antruoju svetingiausiuoju buvo paskelbtas Šilutės Hugo Šojaus dvaras. Trečiojo objekto titulas atiteko Kuršėnų dvarui.

Renginį vedė Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas ir Kuršėnų dvaro etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė.

Be the first to comment on "Šilutės H. Šojaus dvaras – vienas svetingiausių Lietuvoje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*