Juknaitiškės moterys rinkosi ir pažiūrėt, ir pasimokyt

Penktadienį pavakare Juknaičių bendruomenės namuose vyko susitikimas su tautodailininkais Angele ir Vytautu Raukčiais. Pasikviesti juos, kad papasakotų apie savo darbus bei pamokytų nedidelių gudrybių, kaip galima pasipuošti namus ar darbo vietą, sumanė Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos Juknaičių filialo vedėja Rasa Vaičiulienė.

Į susitikimą atėjo apie 30 bendruomenės moteriškių. Angelė prisiminė, vieną paskutinių įsimintinesnių savo lankymųsi Juknaičiuose 1998 metais, kuomet moterys buvo susibūrusios į savo klubą. Tautodailininkė pasidžiaugė, kad moterys vėl nori kažką kurti bei daryti.

Pradžioje A.Rauktienė papasakojo apie savo dailiuosius darbus, kalbėjo apie pomėgius, papasakojo apie savo kūrybą bei už juos gautus įvertinimus. Praeitais metais Lietuvos dailės muziejuje buvo surengta jų kūrybinio kelio keturiasdešimties metų darbų paroda. Ta proga buvo išleistas apie jų darbus pasakojantis albumas. Jame rodoma dauguma jų sukurtų darbų. Tautodailininkai atsivežė jį, todėl visi galėjo pamatyti, tai, ką jie jau yra sukūrę.

O pamatyti vieną paskutiniųjų jų pomėgių – meninių darbų kūrimą iš jūros išmestų bangų nušlifuotų medžių gabalėlių, buvo galima ir susitikimo metu. Raukčiai atsivežė parodą, pavadintą „Angelai iš jūros“.

Angelė susirinkusioms Juknaičių moterims papasakojo apie margučius ir jų dažymą, kurie kažkada davė pradžią kitiems darbams ir sumanymams. Margučiai bei iš jų sukurti ciklai ar serijos dažnai būna skirti žymiems žmonėms. Taip gimė darbų ciklas, skirtas Maironio metams. Šiuos darbus įkvėpė naujai perskaityti jo eilėraščiai. Panašiai kiaušiniai buvo marginti pagal Salomėjos Nėries ar Kristijono Donelaičio kūrybą bei skirti poetų atminimui.

Antrojoje susitikimo dalyje, tautodailininkai mokė daryti bei kurti paukštukus iš šieno. Tai buvo labai įdomi patirti, kurios keletą darymo paslapčių ir atskleidė Angelė. Atsisveikindami jie pakvietė juknaitiškius pavasarį aplankyti jų namuose, Balčių kaime, esantį savo darbų muziejų.

Be the first to comment on "Juknaitiškės moterys rinkosi ir pažiūrėt, ir pasimokyt"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*