Istorinis Žemaičių Naumiesčio planas puoš muziejaus laiptinę

Plano autorius A. Sirtautas.

Didelis ir riebus taškas penktadienį padėtas Žemaičių Naumiesčio muziejaus 2020 metų projekte „Istorinės Žemaičių Naumiesčio dalies plano sukūrimas ir parengimas spaudai“ – 2,7 x 1,7 m. dydžio šis planas pritvirtintas laiptinėje, kylant į Žemaičių Naumiesčio muziejų. Jį pakabino pats šio istorinio plano autorius Andrius Sirtautas.

Tokiam Žemaičių Naumiesčio muziejaus parengtam projektui praeitų metų pavasarį pritarė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir jo įgyvendinimui skyrė lėšų. Prie iš Vilniaus gautos sumos savo finansiniu indėliu prisidėjo ir Šilutės rajono savivaldybė. Ir nors tuomet  tebuvo planuota tik parengti tokį projektą spaudai, tačiau sulaukus solidžios Šilutės savivaldybės paramos, tokį planą pavyko ir išspausdinti. Vienoje tokio lankstinuko pusėje yra pats planas, o antrame – pristatyti keletas savitesnių ir įdomesnių Žemaičių Naumiesčio istorinių pastatų. Plane yra nurodyta, kas kuriuos namus valdė, kas kur buvo įsikūrę. Leidinį galima įsigyti Žemaičių Naumiesčio muziejuje. Tik karantinas dabar kiša koją norintiems jį nusipirkti – muziejus lankytojų nepriima. Tačiau kai tik visas karantinas baigsis – laukiame visų. Šio istorinio plano lankstinuko kaina – 3 Eurai.

Galiausiai praėjusių metų gale atsirado galimybės ir prie šio projekto lėšomis taip pat prisidėjo ir pats muziejus. Taip ant specialaus plastiko buvo pagamintas minėtų išmatavimų šis istorinis planas, kurį jo autorius praėjusį penktadienį ir pakabino muziejaus laiptinėje. Nuo šiol jis ne tik pasakos apie šio miestelio praeitį, bet taip pat bus ir puošmena, kuri kvies miestelio gyventojus bei jo svečius užsukti pažinčiai su Žemaičių Naumiesčio istorija į muziejų.

Saulius Sodonis,
Žemaičių Naumiesčio muziejininkas

Be the first to comment on "Istorinis Žemaičių Naumiesčio planas puoš muziejaus laiptinę"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*