Vakar Šilutė šventė šimtmečio šimtadienį 

Iki jubiliejaus likusių dienų lapelius ruošė būrys ir mažų, ir didelių Šilutės rajono gyventojų.

Jei jau labai tiksliai – tai skaičiuojant nuo lapkričio 8 dienos beliko tik šimtas dienų iki Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio, kurio aktas buvo priimtas 1918 metų vasario 16-tosios dieną Vilniuje. Suprantama, visų didžiausias dėmesys vakar krypo į sostinę – ten Lietuvos prezidentūroje buvo įjungtas specialus laikrodis, kuris sekundžių tikslumu rodys iki šimtmečio likusias dienas ir valandas.

Tačiau nemažas šimtadienis buvo surengtas ir Šilutėje. Čia vyko keletas renginių, kurie buvo sujungti ir pavadinti „Šilutė švenčia šimtmečio šimtadienį“.

Šiaip jau viskas prasidėjo dar išvakarėse: lapkričio 7-tosios vakarą Šilutės Hugo Šojaus muziejaus dvaro palėpėje buvo surengtas naktinis poezijos skaitymas. Eiles apie tėvynę Šilutės kamerinio teatro pakviesti skaitė ir jauni, ir suaugusieji. Taip pat skambėjo muzika bei dainos.

O tikrojo šimtadienio – lapkričio 8 dieną – 11 valandą nuo Šilutės kultūros ir pramogų centro pajudėjo specialus istorinis, rajono vaizdais išdabintas bei gražiausiai lietuviškais žodžiais papuoštas autobusas. Būrį šilutiškių jis vežė istorinėmis miesto vietomis. Labai trumpai stabtelėjus apie tas vietas pasakojo jas gerai žinantys miestiečiai.

autobusas+

Istorinis Šilutės šimtmečio autobusas.

Šis istorinis Šilutės autobusų parko autobusas iki sausio pabaigos važinės įprastais maršrutais, skelbdamas žinią apie valstybę ir jos šimtmetį. Važiuojantieji keleiviai galės spręsti istorinius kryžiažodžius. O vasario mėnesį bus paskelbti tokio kryžiažodžio sprendimo nugalėtojai. Tad artėjantys valstybės jubiliejaus aidai bus juntami ne tik Šilutėje, bet ir visame Vakarų krašte.

Vidurdienį priešais Šilutės kultūros ir pramogų centrą prasidėjo „Šimtmečio „fitneso“ banga“. Čia profesionalūs „Žvaigždūnės“ sporto klubo instruktoriai pagal lietuvių liaudies muziką šilutiškiams surengė linksmą fitneso treniruotę.

Po to Vilniaus universiteto istorikas Norbertas Černiauskas Šilutės kultūros ir pramogų centre skaitė paskaitą Šilutės moksleiviams. Taip pat buvo pristatytas kuriamas video projektas, kuriame bus kalbinami šimtamečiai Lietuvos žmonės. Vienas iš šio būsimo filmo herojų – Šilutės miesto Garbės pilietis Jonas Jonaitis.

Na, o šio šimtadienio pabaiga buvo jau sutemus prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. Čia vyko Šimtmečio šimtadienio grilio kepimas. Be didesnių įsipareigojimų žmonės buvo pakviesti burtis į komandos ir tiesiog ant rengėjų parūpintų grotelių draugiškai ruošti savo patiekalus.

Kol viskas dar buvo kepama, šilutiškius pasveikino Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. Būta ir šiokių tokių pramogų – renginį vedęs Marijus Budraitis pakvietė pasivaržyti norinčius keptuvėje vartant vakumuotus produktus.

Šiek tiek sušilti bendrame šokyje pakvietė „Atėnės“ sporto klubo trenerių komanda. Vėliau visi skanavo vieni kitų patiekalus bei atsineštas vaišes.

Šią šventę, padedami būrio talkininkų, surengė Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojai. Ji buvo finansuojama iš Lietuvos šimtmečio programos. Taip pat prisidėjo ir Šilutės rajono savivaldybė. Šventę rėmė ir prekybos tinklas „Maxima“.

Sauliaus Sodonio ir Edvardo Lukošiaus nuotraukos. 

Be the first to comment on "Vakar Šilutė šventė šimtmečio šimtadienį "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*