Tamsa, šviesa ir… lietus Švėkšnoje     (papildyta)

Danutės Gailiūnienės nuotrauka.

Jau šešetą kartą praėjusį savaitgalį Švėkšnoje, dvaro parke, surengta akcija „Mes už šviesą 2017“. Šiemet ji dviejų dienų: pirmoji penktadienį, o tęsiasi ir šeštadienį. Tačiau šeštadienį visą dieną pliaupė lietus ir drėkino ir taip jau drėgną dvaro parko alėjų paklotę.   

Šiemet šios šventės rengėjai – Švėkšnos tradicinių amatų centras, Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, Švėkšnos seniūnija bei „Viesulo“ kavinės vadovai – suplanavo tas dvi dienas vienodas: vakare uždegamos išskaptuotuose moliūguose žvakutės, o „Genovefos“ vila bei jos prieigos apšviečiamos įvairiaspalvėmis šviesomis. Nuotaikai sukurti skamba muzika. Tad atrodė beliks atėjus džiaugtis tamsos bei šviesos pergale, kuri maloniai švies oranžine šviesa pro meniškai išskaptuotus moliūgus. Tačiau šiemet šiuos planus gerokai pakoregavo lietus.

Gausiai žemę visą vasarą skalbęs lietus sunkiai pro debesis leido prasiskverbti saulei. Taip neliko palankių sąlygų geram moliūgų derliui. Dėl to šiemet švėkšniškiai jų užaugino gerokai mažiau, nei ankstesniais metais. O ir pavykusiems užaugti nepasižymėjo dydžiu bei grožiu. Tad ir į šia šventę jų pakliuvo mažiau.

Bent jau iki šių metų nemaža dalis su tamsa Švėkšnos parke besirungusių šviečiančių moliūgų buvo atvežama iš kitur – aplinkinių miestelių (ir ne tik) žmonės mielai jungėsi į šį žaidimą. Tačiau originali švėkšniškių idėja netruko pasklisti po Lietuvą. Tad šviečiančių moliūgų šiais metais buvo ir kituose miestuose ir mieteliuose.

Tačiau nežiūrint to – parkas Švėkšnoje švietė du vakarus (ir naktis). Meniškai skaptuotų moliūgų taip pat netrūko – ne vienas žavėjo meniniais žmonių sugebėjimais bei išmone vaizduojant įvairius objektus. Šiemet vietos verslininkas Tomas Klumbys skyrė piniginį prizą už gražiausią ir išmaniausiai papuoštą moliūgą. Prie apdovanojimų prisidės iš Švėkšnos seniūnija. Apie visą tai bus galima sužinoti interneto svetainėje www.sveksnosnaujienos.lt

O šeštadienį kone visą dieną pliaupęs lietus gerokai pakoregavo ne vieno ketinusio apsilankyti Švėkšnoje planus. Nežiūrint to, į Švėkšną vis važiavo ir važiavo automobiliai su norinčiais pasigėrėti kaip rudeniška vakaro bei nakties tamsa rungėsi su šviečiančiais dailiais moliūgais.

S.Sodonio ir Danutės Gailiūnienės (kur tamsoje) nuotraukos.

Be the first to comment on "Tamsa, šviesa ir… lietus Švėkšnoje   "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*