Vydūno savaitėje ir gongų terapija ir svečias, iš Indijos

Šilutės Vydūno gimnazijoje balandžio mėnesio 3–7 dienomis vyko jau tradicija tapusio edukacinio projekto „Vydūno savaitė“ renginiai. Jie skirti pirmus metus mokykloje besimokantiems susipažinti, o vyresniųjų klasių moksleiviams pagilinti žinias apie filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno gyvenimą, darbus bei jo keltas ir šiandien tebeaktualias idėjas.  

Šio projekto rengėjai bei gausi vykdytojų ir padedančių asmenų grupė parengė įstabią savaitės programą, kuri, anot jų, yra „sunkaus, bet malonaus ir prasmingo darbo rezultatas, reikalavęs daugybės diskusijų, abejonių ir kartais net ginčų.“

Kiekvieną Vydūnui skirtos savaitės dieną buvo numatytos įvairios veiklos. Pradžioje gimnazistai iš Sauliaus Sodonio, šio įvykio liudytojo, girdėjo Vydūno arfos Taline suradimo istoriją. Jo svarbą tuomet pasakotojas palygino su neseniai profesoriaus Liudo Mažylio atrastu Lietuvos nepriklausomybės akto originalu. Taip pat buvo rašytas diktantas, parengtas pagal Vydūno vaikystės ir jaunystės aprašymą.

Savaitės metu buvo surengta gongų terapija, kurioje dalyvavo ne tik Šilutės Vydūno gimnazijos, bet ir Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai. Gimnazijoje lankėsi ir svečias iš Indijos, kuris mokė taisyklingai kvėpuoti ir valdyti stresą. Mokyklos erdvėse buvo eksponuojama mobili moksleivių dailės darbų paroda „Tik kuriantis žmogus yra gražus“. Buvo ir pamoka apie sveikatą bei direktorės Marinos Stirbienės paskaita apie Vydūną ir jo filosofiją. Žinias apie filosofą gimnazistai tikrinosi aktyvioje viktorinoje „Ką žinai apie Vydūną?“. Taip pat buvo vyko jogos – kalanetikos užsiėmimas. Buvo ir sveiko maisto diena: gimnazistai dalinosi vieni su kitais iš namų atsineštu maistu. O gimnazijos pirmokai keliavo į Kintuose esantį Vydūno muziejų, susipažinti su juo bei pamatyti, kur mokytojas Storosta pradėjo tapti Vydūnu. Visos šios veiklos gilino supratimą apie Vydūno asmens ypatybes.

Organizatoriai džiaugiasi, jog įgavo neįkainojamos patirties rengiant pažintinę savaitę. Jos metu mokyklos bendruomenė pagilino žinias apie Vydūną bei stengėsi labiau suvokti jo darbų svarbą šių dienų gyvenimui. Kiekvienas moksleivis čia galėjo rasti sau įdomių užsiėmimų, nes visa renginių programa buvo turtinga įvairių, patrauklių veiklų, kurios tenkino ir organizatorių, ir dalyvių lūkesčius.

Šio projekto Šilutės Vydūno gimnazijoje rengėjai – trečiųjų gimnazijos klasių moksleiviai Aistė Kundrotaitė, Arina Žvirblytė, Jogailė Dobrikaitė, Lukas Strelnikovas, Samanta Zlotnikovaitė, Viktorija Žvirblytė, Greta Tirūnaitė ir Vytenis Papievis. Rengėjus globojo ir jiems patarinėjo bei talkino mokytoja Vilma Zėčienė.

2 Comments on "Vydūno savaitėje ir gongų terapija ir svečias, iš Indijos"

  1. Geras.

  2. Editae | 2017-04-13 at 10:33 |

    Puiku.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*