Pradinukų vasaros stovykla „Po malūno sparnais“

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje vos prieš kelias dienas baigėsi penkių dienų vaikų vasaros stovykla. Stovykla buvo surengta daugiausia socialiai remtinų šeimų vaikams. Dažnam vaikui tokia stovykla tampa kone vienintele galimybe atostogų metu pakeliauti, apsilankyti naujose, nežinomose vietose. Tuo pačiu vaikai tobulina savo bendravimo įgūdžius.

Stovyklą organizavo ir mokinius lydėjo pradinių klasių mokytojos: Julija, Birutė, Inga, Rita, mielai talkino spec. pedagogė Kristina. Stovyklos „Po malūno sparnais“ vadovė Inga Klimavičiūtė suplanavo viską taip, kad kasdien galėjome išvažiuoti į išvykas.

Pirmoji stovyklautojų išvyka buvo į Ventę. Nuotaiką kiek gadino silpnas lietus, kuris nuplovė susikaupusias dulkes. Aplinka atrodė dar žalesnė. Mus pasitiko ornitologas Vytautas Jusys. Apžiūrėjome iškeltus tinklus, į kuriuos pakliuvę paukščiai žieduojami. Ventėje į 25 metrų aukštį yra iškelta didžiausia pasaulyje savo plotu paukščių gaudyklė. Matėme, kokiais žiedais ir kaip žieduojami paukščiai. Patys paleidome kelis sužieduotus varnėnus skristi. Dar ornitologas parodė, kaip „žieduojami“ laumžirgiai. Lipome siaurais laipteliais į 11 metrų aukščio švyturį, kuris pastatytas 1852 metais. Pasivaikščiojome molu.

Antrą stovyklos dieną Palangoje mokiniai pasivaikščiojo vienu iš gražiausių, turtingiausių, geriausiai tvarkomų parkų Lietuvoje, kurį XIX a pabaigoje įkūrė grafas F.Tiškevičius. Prie tvenkinio pasidžiaugė draugiškomis antimis, užsuko į Lurdą, įkopė į Birutės kalną. Daug patirti, išvysti galėjo Gintaro muziejuje. Čia pasigrožėjo gintaro inkliuzais, didžiausiu gintaru – „Saulės akmeniu“. Ne vienas nustebo, kiek yra skirtingų gintaro rūšių, formų, dydžių, juk ekspozicijoje jų net 4,5 tūkst. Tiek sužinojus, gera buvo pabraidyti Baltijos jūroje, pasivaikščioti Palangos tiltu.

Trečią dieną mūsų keliai vedė į Taurų atrakcionų parką. Mokiniai turėjo progą visą dieną praleisti laipynėse – karstynėse. Iš pradžių labai nedrąsiai, o paskui jau lengvai visi po keletą kartų įveikė Geltonąją trasą. Įspūdžių patyrė labai daug. Išbandyti teko drąsą, jėgas ir ištvermę.

Ketvirtoji diena prabėgo žirgyne, Lankupiuose. Jos šeimininkas Valdemaras Urbonas mielai viską aprodė, papasakojo, leido vaikams pabūti su žirgais, juos pašerti žole. Vaikai pamatė, kur žirgai yra mokomi šokinėti per kliūtis, kur jie gyvena, kuo minta. Valdemaras su humoru ir rimtai atsakė į visus vaikų klausimus. Žirgyno šeimininkas sudarė sąlygas piknikui, leido pasinaudoti krosnimi kepti dešrelėms, papietauti pavėsinėje. Grįždami užsukome prie Beždžionių tilto, jam įsilingavus teko kai kam ir pacypti iš baimės.

Paskutinę dieną praleidome Šilutės boulinge. Kaip paaiškėjo, anksčiau tik vienam vaikui buvo tekę patirti tokio laisvalaikio džiaugsmą.

Rytais, prieš išvykas, stovyklautojai darė lankstinius, dalinosi įspūdžiais, aprašė ir nupiešė labiausiai atmintin įstrigusios dienos įspūdžius.  Smagu buvo matyti laimės žiburėlius vaikų akyse, lūpose šypsenas ir nesibaigiantį linksmą tauškėjimą apie patirtus išgyvenimus ir džiaugsmus.

Norisi  padėkoti mokyklos autobuso vairuotojui Vytautui už jo paslaugumą, geranorišką pagalbą visų išvykų metu. Žirgyno vadovui Valdemarui už nuoširdų bendravimą su vaikais ir be atlygio praleistą laiką su mūsų „kodėlčiukais“, Šilutės boulingo kolektyvui už suteiktą galimybę pramogauti nemokamai.

Be the first to comment on "Pradinukų vasaros stovykla „Po malūno sparnais“"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*