Nėra jau taip prastai – vidurkiai daug neatsilieka

Kintų pagrindinės mokyklos dešimtokai ir jų auklėtojas.

Visai ne taip senai viena Šilutės pagrindinių mokyklų buvo minima tarp prasčiausių Lietuvos ugdymo įstaigų. Tokios išvados buvo padarytos įvertinus 2015 metų pagrindinių ugdymo pasiekimo patikrinimo (PUPP) rezultatus. Nesenai paskelbti ir šių – 2016 – metų rezultatai. Jais galima pasidžiaugti, nes bendri Šilutės rajono vidurkiai nelabai toli respublikos.

Nacionalinis egzaminų centras rengia dviejų pagrindinių dalykų patikrinimus – PUPP: lietuvių kalbos ir matematikos. Jie vertinami pažymiais įprastoje dešimtmetėje skalėje. Tai iš ties tik patikrinimas, nes jokios juridinės galios tai neturi – net ir gavęs nepatenkinamus pažymius, mokinys galėjo tęsti mokslus aukštesnėje – vienuoliktoje, arba trečioje, pagal gimnazijos skaičiavimus, klasėje. Žemiausias patenkinamas pažymys – ketvertas.

Šių metų lietuvių kalbos patikrinimo vidurkis respublikoje – 6,54. Matematikos – 5,76. Tuo tarpu Šilutės rajono vidurkiai atrodo taip: lietuvių kalbos – 6,46, matematikos 5,41. Grįžtant į praėjusius 2015 metus situacija buvo liūdnesnė – bendras Lietuvos gimtosios lietuvių kalbos vidurkis 6,33, o Šilutės rajono – 6,09. Matematikos – 5,59 šalyje, o Šilutėje – 4,93. Tad šių metų rezultatus mūsų rajone galėtumėm laikyti aukštesniais.

Ir šiais metais Šilutės abi pagrindinės mokyklos ir toliau lieka autsaiderėmis rajone: M.Jankaus lietuvių kalbos patikrinimų rezultatas 4,63, o Pamario pagrindinės – 4,36. Matematikos rezultatai tokie: Pamario pagrindinė – 2,91, M.Jankaus 2,58. Tai geriau nei praėjusiais metais, kai toje mokykloje įvertinimo vidurkis tesiekė 1,67.

Žiūrint į bendrus rezultatus matosi tendencija, kad jokiu būdu ne didelė, ir kaip dažnai rajono vadovai sako – viskuo aprūpinta mokykla, lemia ugdymo kokybę. Sutinkant su jais dėl aprūpinimo, dar kartą galima įsitikinti, kad nedidelėje klasėje mokytojas turi daugiau galimybių daugiau dėmesio skirti kiekvienam mokiniui. O tai lemia ir galutinius rezultatus.

Šiuo metu vidurinio mokslo baigimo egzaminus laiko Šilutės rajono abiturientai. Jų gyvenime jie iš ties daug nulems. Apie juos pakalbėsime vėliau, kai jie visi bus išlaikyti ir paaiškės jų rezultatai. Tuomet taip pat bus galima parikiuoti Šilutės rajono mokyklas.

Bendras_PUPP Lietuviu_PUPP Matematika_PUPP

1 Comment on "Nėra jau taip prastai – vidurkiai daug neatsilieka"

  1. Nuomone | 2016-06-14 at 09:36 |

    Vis tiek M.Jankaus rajone prasčiausia.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*