Mokymosi kursai Malagoje, Ispanijoje

Vasario 12-17 dienomis  Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro mokytojai Irina Budvytienė, Aurimas Liekis bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Daiva Budvytienė, lankėsi mokymo kursuose Ispanijoje, Malagos mieste. Jie buvo surengti pagal „Erasmus+“ KA122 projektą „Darbuotojų kompetencijų tobulinimas Šilutės TAU sėkmingai veiklai“, projekto Nr. 2023-1-LT01-KA122-ADU-000146491, tema: „Green future“.

Šie mokymai apima 17 svarbių ir šiandien aktualių, darnaus vystymosi tikslų, kuriuos jungtinių tautų organizacijai priklausančios šalys, tarp jų ir Lietuva, įsipareigojo įgyvendinti iki 2030 – ųjų metų. Tai ir su klimato kaita susijusios problemos, darnus miestų ir jų infrastruktūros augimas, skurdo mažinimas, mokslas, gyvybė žemėje, lyčių lygybė, taika ir teisingumas ir kt. Kiekvienas iš minėtų tikslų turi eilę uždavinių, kuriuos reikėtų žinoti visiems ir siekti juos įgyvendinti.

Mokymosi kursuose kartu su Lietuvos dalyviais buvo ir atstovų iš Vokietijos, Lenkijos, Kroatijos. Jie noriai dalijosi atstovaujamų šalių sukaupta patirtimi, geraisiais pavyzdžiais ir iškilusiomis problemomis.

Lektorė Annais Rossenns demonstravo vaizdinę medžiagą, supažindino su dailės kūrinių analizės metodu, analizuojant klimato kaitos problemas. Dalyviai atliko praktines užduotis: rengė projektus, kuriuos vėliau pristatė auditorijai anglų kalba. Mūsiškių pristatytas projektas išsamiai atspindėjo pasirinktą temą ir sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo bei noro aplankyti mūsų šalį. Svečius džiugino ir lietuviškos dovanėlės: „Šilutės atvirukų“ albumas su Mero Vytauto Laurinaičio parašytu linkėjimu, taip pat mokytojos Irinos Budvytienės austos „draugiškumo“ apyrankės bei šilutiškio keramiko suvenyrinė lėkštė.

Greta teorinių ir praktinių užsiėmimų buvo aplankytos Malagos miesto galerijos, susipažinta su dailininko Pablo Piccasso kūryba, šiuolaikinių ispanų menininkų darbais, architektūriniu, gastronominiu bei istoriniu paveldu.

Kelionė buvo naudinga ir įdomi. Sukaupta europine patirtimi planuojama pasidalinti su Šilutės miesto kultūros įstaigomis, Šilutės TAU bendruomene, Tauragės suaugusiųjų mokymo centru ir kt. Nauja teorinė medžiaga padės efektyviau planuoti Šilutės trečiojo amžiaus universiteto kultūrines bei kūrybines veiklas.

Šis rašinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Be the first to comment on "Mokymosi kursai Malagoje, Ispanijoje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*