Moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ pirmasis etapas vyko virtualioje erdvėje

Net ir galiojant karantino suvaržymams teisinių žinių konkursas „Temidė“ šiemet įvyko. Tiesa, kaip ir daugelis renginių šiuo metu, jis vyko virtualioje erdvėje. Konkursą Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Tauragės AVPK Šilutės policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis Nerija Ropiene ir Jurgita Kaktiene, šiemet rengė jau ketvirtus metus. Šiemet prie organizuojamo konkurso prisijungė Šilalės bei Tauragės rajonų policijos komisariatų bendruomenės pareigūnės Rasa Sadauskytė ir Judita Sadauskytė. Pirmajame rajoniniame etape varžėsi Šilutės, Šilalės, Tauragės rajonų bei Pagėgių savivaldybės pagrindinių mokyklų, gimnazijų ir progimnazijų moksleiviai. Konkurse iš viso dalyvavo net 110 teisinėmis žiniomis apsiginklavusių jaunuolių.

Šio konkurso tikslai – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, gebėjimus, bendravimo kultūrą, supratimą apie teisinę sistemą, skatinti jaunimo pilietiškumą, diegti atsakomybės sampratą, suteikti mokiniams žinių kuriant saugią aplinką. Komandos nuotolinio susitikimo metu buvo suskirstytos į virtualius kambarius, kur galėjo tarpusavyje tartis ir atsakinėti į klausimus, parengtus pagal LR Konstituciją, Kelių eismo taisykles, Baudžiamąjį ir Administracinių nusižengimų kodeksus, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą.

Konkurse dalyvavusias komandas puikiai paruošė jų mokytojai, todėl dalyvių rezultatai skyrėsi labai nežymiai. Laimėtojus lėmė ne tik teisingi atsakymai, bet ir greita reakcija. Pirmieji virtualų protų mūšį kovo 9 dieną išbandė Tauragės miesto ir rajono moksleiviai. Čia susibūrė net 10 komandų, iš kurių greičiausia buvo ir daugiausiai taškų surinko Tauragės AVPK policijos rėmėjų komanda „Komisarai“. Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos komanda „Gudručiai“ kovo 10 dieną įveikė keturias savo miesto ir rajono komandas. Kovo 12 dieną tarp septynių Šilutės miesto ir rajono komandų, kaip ir kasmet, nenugalima buvo Vydūno gimnazijos komanda „TEMaIDĖja VEŽA“. Laimėtojai pateko į kitą konkurso etapą.

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Be the first to comment on "Moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ pirmasis etapas vyko virtualioje erdvėje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*