Draugų iš Vokietijos vizitas

Vokietijos Hinricho Brunsbergo mokyklos Tangermundėje su dviem mokytojais ir 10 mokinių  rugsėjo 21- 26 dienomis viešėjo Šilutėje. Šis vizitas – prieš  24 metus tarp šios ir Šilutės pamario mokyklų prasidėjusio projekto „Skirtingos kultūros – skirtingi papročiai“ dalis. Jo tikslas – padėti moksleiviams abiejose šalyse pažinti skirtingas kultūras.

Draugystė su šiuo Rytų Vokietijos miestu prasidėjo dar 1994 metais. Tuomet ir gimė mintis pradėti bendrą Pamario  ir Tangermundės mokyklos projektą, kurio metu ir Lietuvos, ir Vokietijos bendraamžiai galėtų pažinti vienas kitą. Jau kitais, 1995 metais, į Vokietiją išvyko pirmoji šios mokyklos mokinių ir dviejų mokytojų delegacija. Dar kitais metais į svečius pas šilutiškius atvyko bendraamžiai iš Vokietijos.

Šiemet kolegos iš Vokietijos su Pamario pagrindinės mokyklos direktoriumi atnaujino keitimosi delegacijomis sutartį. Tad kitais metais rugsėjo mėnesį dešimt Pamario  mokyklos mokinių svečiuosis Vokietijoje, gyvens vokiečių šeimose, lankys šios šalies istorines vietoves, pramogaus.

Nors viešnagės metu orai nelepino, tačiau  pamatyti pavyko nemažai. Svečius stebino Nidos kopų grožis, Juodkrantėje, Raganų kalne, klausėsi mokytojo Helmuto Vaškaičio pasakojimų apie ten esančias skulptūras. Daug emocijų teko patirti Klaipėdos Jūrų muziejuje, zoologijos sode. Lankytasi Palangoje, gintaro muziejuje.

Žinoma, viena diena buvo skirta Šilutės vietovėms: evangelikų bažnyčioje klausėsi įdomių pasakojimų, stebėjosi Šilutės miesto istorinę sieną, juosiančią baldų kombinatą, gėrėjosi  Bebrų tako natūraliu gamtos peizažu, Ventės Rage stebėjo paukščių žiedavimą.

Lietuva ir mokytojams, ir mokiniams paliko malonų įspūdį.

Be the first to comment on "Draugų iš Vokietijos vizitas"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*