Prieš naują baltą gyvenimo lapą   

Mieli Šilainės krašto gyventojai, mūsų svetainės skaitytojai! Už kelių valandų laikrodžių dūžiai paskelbs šių metų pabaigą, naujų – 2017 metų – pradžią.

Ateinantys metai – kaip baltas popieriaus lapas prieš akis, kuriame ir kursime, ir rašysime kiekvienas savo gyvenimą. Ji vis tik nėra visiškai baltas – kaip sąsiuvinio lape jame arba langeliai, arba – linijos nubrėžtos. Tai dažnai padeda mums neišklysti iš gyvenimo tako, neperžengti paraščių.

Kartais tuos langelius bei linijas jame nusibrėžiame patys, kai kada tai mums daro mums kiti. Tai skatina, stimuliuoja, ramina, be abejo, ir drausmina. Tačiau viskas taip surėdyta, kad tuščios vietos tuose gyvenimo metų lapuose niekada nebūna – privalome viską užpildyti. Ir perrašyti mums jų taip pat neleidžiama: viskas yra daroma čia ir dabar. Ir tik vieną kartą. Tai nėra paprasta, tačiau gyvenimas – tai nuolatinė ir pastovi kūryba ar tiesiog improvizacija duota tema.

Vienų gyvenimo lapais galime gėrėtis. Kiti, dėl kreivo įrašo ar daugybės priterliojimų, ar net braukymų, linkę tuos lapus nuo svetimų akių slėpti. Būna ir sulietų gyvenimo rašalu. Nežiūrint to, visi prirašyti mūsų lapai, anksčiau ar vėliau, pateikiami viešumai.

Su nuostaba tuomet kitomis akimis gali pamatyti nedaugžodžiavusį savo kaimyną, kūrusį kasdienį ramų, o ir kilnų, gyvenimą. Bet būna, kad lyg ir skambėjęs pasirodo besąs pilnas didelės ir beprasmės tuštybės. O jo visi darbai ir siekiai – tik trumpalaikių asmeninių norų tenkinimas. Dažnai, pajungiant tam ir kitus, viršenybės saitais susijusius. Visa tai jau būta ir tikrai ne vieno matyta ar girdėta.

Taigi – prieš kiekvieną iš mūsų vėl padėta po tokį tuščią lapą. Linkime jame kurti tai, kas suteikia pilnatvės ir džiaugsmo, kas gali tapti verte ir kitiems. „Šilainės kraštas“ taip pat rašys ir skelbs savo pastebėjimus apie tą kasdienį kartais ramų, kartais banguotą gyvenimą. Tačiau ir toliau vadovausimės pagrindine savo nuostata, pirmiau rašydami apie tai, kas krašte kuriama, daroma ar tiesiog vyksta. Gyvenimo užkaboriai, tamsumos ar putos niekada nebus mūsų prioritetas. Nors tai taip pat yra matoma, girdima, o esant būtinybei, ir atspindima. Tiesa, tik tiek, kiek gali pasitarnauti šviesos reikalui.

Taigi – su Naujais 2017 metais. Sėkmės rašant ir kuriant!
Visų „Šilainės krašto“ žmonių vardu Saulius Sodonis.

Pabaigai siūlome pasigėrėti darbščių ir kūrybingų Švėkšnos bendruomenės žmonių išmone, kuriant šventinę, tačiau besniegę 2016 metų pabaigą.

 

1 Komentaras "Prieš naują baltą gyvenimo lapą   "

  1. Naglis | 2016-12-31 at 18:57 |

    Jūs rašykite, o mes skaitysime! Ir bus naudinga „Šviesos reikalui“!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*