Šilutiškiui – aukštas valstybės apdovanojimas

LR Prezidentė D.Grybauskaitė ir D.Pancerovas. Juliaus Kalinsko/15min nuotrauka.

Šiandien, Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo išvakarėse, Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybės apdovanojimus Lietuvai nusipelniusiems žmonėms. Tarp jų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu buvo apdovanotas ir šilutiškis 15min Tyrimų žurnalistas Dovydas Pancerovas.

Šilutiškis buvo apdovanotas drauge su internetinio portalo 15min Tyrimų skyriaus redaktoriumi Šarūnu Černiausku. Atsiimdamas apdovanojimą jis sakė, jog šitaip įvertinta ir visa kokybiška žurnalistika.

15min Tyrimų skyriaus žurnalistas D.Pancerovas mano, kad tiriamoji žurnalistika yra svarbi ir demokratijai, ir piliečiams. „Labai džiaugiuosi šiuo garbingu įvertinimu, nes tai atkreips Lietuvos visuomenės – o ypač jaunų žmonių – dėmesį į tiriamąją žurnalistiką. Mes jau kelerius metus siekiame sukurti šio amato tradiciją Lietuvoje, nes tai yra labai svarbu demokratijai ir piliečiams. Galima sakyti, tiriamosios žurnalistikos tradicija yra mūsų idėja Lietuvai, kurią įgyvendiname kasdieniu darbu. Džiaugiuosi, kad tai vertinama“, – komentavo D.Pancerovas.

Šilutiškis 2017 metais 15min atliko ir paskelbė žurnalistinį tyrimą, kuriuo suabejojo praėjusioje kadencijoje Šilutės ir Pagėgių gyventojus atstovavusio Artūro Skardžiaus „verslo sėkme“ ir skaidrumu ir Šilutės rajone, ir plačiau Lietuvoje. Dabar šis asmuo į Lietuvos parlamentą pateko pagal Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašą.

Be tiesioginio tiriamosios žurnalistikos darbo, D.Pancerovas yra parašęs ir praėjusiais metais išleidęs knygą „Kiborgų žemė“. Joje perteikti įspūdžiai iš jo apsilankymo karo zonose Ukrainoje. Visas šios knygos gautas pelnas buvo skirtas Lietuvos karių gerovės gerinimui: už šiuos pinigus įrengta biblioteka ir poilsio zona viename iš atokiai įsikūrusio Lietuvos kariuomenės pėstininkų batalionų.

D.Pancerovas žurnalistinę karjerą 2006 metais pradėjo Šilutės laikraštyje „Šilokarčema“.

Sveikiname Dovydą Pancerovą – apdovanojimas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu yra didelis jo bei jo kolegų iš Tyrimų skyriaus darbo įvertinimas.

Parengta pagal 15min medžiagą.  

Be the first to comment on "Šilutiškiui – aukštas valstybės apdovanojimas"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*