Šilutiškis knygos apie karą Ukrainoje autorius  (papildyta)

15min.lt nuotrauka.

Jau labai senai buvo, o gal net ir visai niekada nėra buvę, kad viename svarbiausiu kultūros renginiu Lietuvoje tapusioje Knygos mugėje būtų pristatyta šilutiškio parašyta knyga. Šie metai turėtų būti išskirtiniai, nes praėjusią savaitę joje buvo pristatyta 15min.lt portalo žurnalisto Dovydo Pancerovo parašyta knyga apie karą Ukrainoje „Kiborgų žemė“. 

Jis – Šilutės žemėje užaugęs žmogus, prieš daugiau kai dešimtmetį, baigęs mokyklą, žurnalistinių pagrindų ėmė semtis „Šilokarčemos“ laikraštyje. Čia jam buvo patikėtos jaunimo bei aktualijų temos. Po kurio laiko, gerokai sustiprėjęs ir įgudęs rašymo reikaluose bei pajutęs, kad vietinės spaudoje gvildenamos temos jam neįdomios, susirengė ir išvyko į sostinę. Ir neapsiriko – čia pateko į tinkamą terpę. Prie jo tobulėjimo prisidėjo žurnalistinės studijos Vilniaus universitete bei darbas respublikiniuose laikraščiuose bei portaluose, kuriems vadovavo patyrę redaktoriai. Šiuo metu D.Pancerovas dirba 15min.lt portale. Jis yra vienas iš trijų šio elektroninio leidinio Tyrimų skyriaus žurnalistų.

Nuo jaunumės mėgęs daug skaityti, pirmenybę teikė knygoms apie karą. Jis gerai gali papasakoti nevadovėlines Antrojo pasaulinio karo detales, kurias jis ir sužinojo iš knygų, kurias bendraamžiai retai imdavo į rankas. Tad noras pažinti Ukrainoje Rusijos 2014 metais pradėtą karą buvo labai logiškas. Redakcijos pavedimu jis keletą kartų lankėsi Ukrainoje. Pradžioje buvo per kruvinus ir svarbius įvykius Kijeve, kur savo akimis matė Maidano įvykius. Apie tai, kas ten vyko, rengė labai ryškius reportažus, iš kurių galėjome susidaryti nuomonę apie tenykščius įvykius. Vėliau šilutiškis ne kartą vyko į Ukrainos rytus, kur iš arti stebėjo ukrainiečių karių ir separatistų kovas. Daugelis Lietuvos žmonių nuomonę, apie tenykščius įvykius, susidarė būtent iš jo karštų ir aiškių reportažų.

Rytų Ukrainoje kiborgais buvo vadinami dėl Donecko oro uosto kovojantys kariai, kurie sunkiai paaiškinamomis aplinkybėmis lyg iš niekur vis išnirdavo iš beorės erdvės ir toliau kaudavosi dėl griuvėsiais virtusio statinio. Vėliau ši ilga kova tapo Ukrainos kovos simboliu, o pačius kovotojus, dėl jų gyvybingumo ir atkaklumo, pavadino vieno fantastinio filmo personažų vardu. Kaip knygos pristatymo metu Vilniuje pasakojo D.Pancerovas, pradžioje jis savo knygą taip ir norėjo pavadinti, tačiau vėliau, supratęs, kad visas frontas tuo ir yra, pavadino ją platesniu vardu – „Kiborgų žemė“.

Iš to, ką pavyko sužinoti skaitant apie knygą bei klausant D.Pancerovo video pristatymus, joje pasakojam tai, kas nepateko į palyginti trumpus jo reportažus iš Ukrainos. Tai labai asmeniška knyga, kurioje autorius perteikia netoli karo lauko patirtus labai atvirus įspūdžius ir išgyvenimus. Viename iš knygos video reportažų, jis pažadėjo ją pristatyti ir Šilutės skaitytojams. Tad belieka viltis, kad susitikimas su į sostinę išvažiavusiu šilutiškiu, parašiusiu aktualią knygą, įvyks netrukus. Tuomet ir turėtume daugiau sužinoti įdomių knygos gimimo aplinkybių.

Dar derėtų pasakyti, kad ši knyga – 15min.lt portalo socialinio projekto dalis. Tai reiškia, kad visi pinigai, gauti pardavus šią knygą, bus skirti paremti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotą pėstininkų batalioną, įsikūrusį Tauragės rajono Sakalinės miške.

Dabar D.Pancerovas pasinėręs į vieną su dideliais pinigais susijusį tyrimą. Pirmieji reportažai 15min.lt portale jau pasirodė. Tai pasakojimas apie pasaulinę narkotikų kontrabandą, į kurią įsipainioję ir mūsų tautiečiai.

Papildyta
Knygų mugėje D.Pancerovo knyga „Kiborgų žemė“ buvo viena perkamiausių: akimirksniu joje buvo parduotas visas jos tiražas. Knygą išleidusios leidyklos „Alma littera“ direktorė Danguolė Viliūnienė sakė, kad skaitytojus greitu metus pasieks naujas jos leidimas. 

Be the first to comment on "Šilutiškis knygos apie karą Ukrainoje autorius"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*