Šilutiškę Kotryną sėkmės kelias veda į Londoną

Praėjusį penktadienį, kovo 19-tą, tarptautiniame Klaipėdos LCC universitete vykusiame nacionalinio jaunųjų oratorių konkurso finale, geriausiai pasirodė Šilutės pirmosios gimnazijos trečios klasės mokinė Kotryna Kunickaitė. Ji aplenkė 32 varžovus ir iškovojo pirmąją vietą. Jai tekęs prizas – kelionė į gegužės viduryje Londone vyksiantį Tarptautinį jaunųjų oratorių konkursą. Tad šilutiškės laukia ne tik smagi kelionė, bet ir tolimesnis jėgų išbandymas.

Šis konkursas – tai ne tik oratorinių sugebėjimų demonstravimas, bet ir nepriekaištinga anglų kalba. Iš anksto savo parengtą pasisakymą reikia aiškiai, dalykiškai bei, pasitelkus oratorinius sugebėjimus, įtikinamai pasakyti angliškai. Tai nėra labai paprasta, nes kalbai skirtas ribotas – 5 minučių – laikas. O jau po to, galima sulaukti ir komisijos narių klausytojų klausimų. Todėl Kotrynai reikėjo ne tik gerai paruošti savo kalbą, bet ir pasirengti galimiems atsakymams.

Kaip dalindamasi įspūdžiais sakė K.Kunickaitė, šiemet pagrindinė konkurso tema buvo „The Best Way to Predict the Future Is to Invent It“ -„Geriausias būdas nuspėti ateitį yra ją išrasti“. O savo kalbą šilutiškė pavadino „The XXl Century Renaissance Person“ – „XXI – ojo amžiaus Renesanso žmogus“. Paklausta, kodėl būtent per renesansą ji pasižiūrėjo į XXI a. žmogų, Kotryna sakė, jog jai labai patinka šis istorinis periodas. Ji neblogai jį žino. Tam taip pat įtakos turėjo jos ankstesnis pomėgis dailei bei menams. Ir nors dabar ji pagrindinį dėmesį mokydamasi skiria tiksliesiems dalykams – fizikai, matematikai – tačiau renesansas išliko jos akiratyje. Būtent per jį bei per savo ankstesnę asmeninę patirtį Kotryna ir pažiūrėjo į XXI amžiaus žmonėms keliamus iššūkius.

Paklausta, ar nebuvo sudėtinga mintį perteikti ne gimtąja kalba, Kotryna sakė, kad kaip tik anglų kalba yra žymiai daugiau informacijos, todėl pasiruošti remiantis tais šaltiniais buvo žymiai paprasčiau.

K.Kunickaitei šiam konkursui pasirengti padėjusi jos anglų kalbos mokytoja Kristina Sodonienė džiaugėsi savo mokinės pasiekimais ir sakė, kad merginos Londone laukia rimti iššūkiai. Tarptautinis konkursas sumanytas taip, kad varžantis su kitų šalių geriausiais jaunaisiais oratoriais, reikės ne tik sakyti nacionaliniuose konkursuose pasakytas kalbas, bet ir nemažai improvizuoti – duotoms kalbėjimo temoms pasirengti bus skirta tik keletas minučių. Tačiau prieš tai į Londoną iš visų pasaulio susirinkusių nacionalinių turų laimėtojų laukia vertingiausios dovanos: pamokos, kuriose juos mokys bei konsultuos geriausi pasaulio oratoriai bei įvairių kalbų rengėjai bei sakytojai.

Gimnazistė sakė, kad jaunųjų oratorių konkurse Klaipėdoje ji dalyvavo jau antrą kartą. Tačiau praėjusiais metais buvo geresnių už ją. Tačiau tuomet ji grįžo pasisėmusi patirties ir supratusi, kaip reikia sakyti kalbą. O mokytoja pridėjo, kad Kotryna labai rimtai per tuos metus padirbėjo ir padarė didžiulę pažangą. O tas nuoseklus ir atkalus jos darbas ir leido pasiekti aukščiausio Lietuvoje rezultato.

Belieka palinkėti Kotrynai Kunickaitei sėkmės ir spausti kumščius, kad ji taptų geriausia ir pasaulyje.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Šilutiškę Kotryną sėkmės kelias veda į Londoną"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*