Šilutės šventės vinis – eisena per visą miestą

Šeštadienį 9 valandą ryto Šilutės evangelikų – liuteronų bažnyčioje prasidėjo ekumeninės pamaldos už Šilutės miestą ir miestiečius. Tai buvo įžanga į šios dienos Šilutės miesto šventės renginius.

Po to, dar prieš 11 valandą, į Žibų kvartale esantį skverelį ėmė rinktis šventinės eisenos dalyviai. Nuo ten ji turėjo pajudėti į istorinį Šilokarčemos kvartalą, kuriame toliau buvo suplanuoti Šilutės miesto šventės renginiai.

Pirmiausiai pajudėjo Šilutės meno mokyklos mokytojų pagaminti dviejų istoriniai pastatų – Verdainės bažnyčios ir „Germanios“ viešbučio – maketai. Už jų – juos gaminę mokytojai ir mokiniai. Toliau – pagarbos ženklai – valstybinės ir Šilutės rajono seniūnijų vėliavos. Po to, žygiavo Šilutės rajono valdžia, svečiai. Įkandin jų – seniūnijos, Šilutės rajono įmonių bei įstaigų atstovai, moksleiviai ir jų mokytojai.

Prie Didžiosios scenos, pastatytos Senojoje turgaus aikštėje, pirmą kartą rengiamos tokios eisenos dalyviai rengėjų buvo trumpai pristatyti. Galiausiai pasirodė motorizuota autotechnikos kolona. Jos dalyviai savo sportiniais pasiekimais garsina Šilutės rajoną.

Netrukus miestiečiai bei svečiai pasklido po Senąją turgaus aikštę – čia savo sugebėjimus rodė jaunieji sportininkai, edukacinę programą rengė Šilutės muziejus. Netoliese vyko gatvės krepšinio varžybos. Daugelis šios šventės dalyvių tiesiog vaikščiojo po miestą ir džiaugėsi šiluma.

Pavakare Šilutės evangelikų – liuteronų bažnyčioje dainavo miesto chorai. Su jais ir bardas Adas Nausėda. O Senojoje turgaus aikštės scenoje šoko jaunosios šilutiškės.

1 Comment on "Šilutės šventės vinis – eisena per visą miestą"

  1. šilutiškė | 2017-05-28 at 15:22 |

    Labai patiko eisena, kurioje atsispindėjo mūsų bendruomenės įvairovė: talentai, darbuotojai, saviveiklininkai ir t.t.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*