Šilutėje sužydo magnolijos

Savaitės viduryje pradėjusiais skleistis akinamai baltais savo žiedais Šilutėje pradėjo džiuginti japoniškos magnolijos. Pirmiausiai sužydo prie Šilutės rajono savivaldybės pastato pasodintasis medelis, kuris šiuo metu mieste bene didžiausias. Kitas – šiek tiek mažesnis – auga prie miesto seniūnijos. Tačiau penktadienį jis dar tik skleidė pirmuosius žiedus. Matyt todėl, kad šiam saulės atokaitą mėgstančiam augalui čia kiek dar mažoka   šilumos.

Už Šilutės H.Šojaus dvaro – visa magnolijų alėja. Ji ir pavadinta šį japonišką augalą šiuose kraštuose išmokusiam auginti Liudui Juraškai atminti. Tai žymi ir jam pagerbti pastatyta atminimo lenta. Penktadienį magnolijos šioje alėjoje dar labai nedrąsiai skleidė savo žiedus.

Šie dar tarpukariu iš Vakarų Europos atvežti egzotiški augalai augo prie tuometinio Šilutės miesto burmistrui Martynui Redveikiui priklausančio namo dabartinėje Liepų gatvėje. Po karo šiame name buvo įkurta vaikų konsultacija. Apačioje buvo ambulatorija, o viršuje – konsultacijos vedėjos, gydytojos Janinos Juraškienės butas. Jos vyras inžinierius mechanikas Liudas Juraška, botanikos mėgėjas, ėmė globoti skurdžiai šalia namo augusius ir pradėjusius nykti šiuos egzotiškus augalus. Vėliau jis įminė šio augalo dauginimo mįslę ir iš magnolijos sėklų ėmė auginti sodinukus. L.Juraškos dėka sodinukai pasklido po Lietuvą bei visą tuometinę Tarybų Sąjungą. Magnolijų dauginimo paslaptį iš savo tėvo perėmė duktė Eugenija Juraškaitė Murauskienė.

Japoniškos magnolijos tikroji tėvynė Japonija ir Kinija. Tai vertingas dekoratyvinis augalas, kuris žydi balandžio mėnesį. Žiedai kvapūs, dideli, varpo pavidalo, balti. Vaisiai cilindriški, 80-120 mm ilgumo, rusvi. Lapai – elipsiški.

DSC09424+ DSC09428+ DSC09432 DSC09438 DSC09450+ DSC09456+ DSC09458

1 Komentaras "Šilutėje sužydo magnolijos"

  1. Aš turiu baltą magnoliją , kuri pradėjo duoti sėklas nors kaimynystėje magnolijos žydi ir senesnės pagal amžių , bet sėklų neturi, norėčiau gauti telefoną ponios Eugenijos Muraškienės kaip jas padauginti
    pagarbiai Vytas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*