Šilutėje paminėta Gedulo ir vilties diena

Šiandien pusiaudienį greta Šilutės esančiose Macikų lagerio kapinėse kelioms atminimo minutėms sustingo ten susirinkę žmonės. Taip buvo pagerbti klastingai Lietuvą 1940 metais užvaldžiusios ir po metų birželio 14 dieną sovietų valdžios į Sibirą pradėti tremti mūsų krašto žmonės.

1941 m. birželio 14-toji – pirmoji Lietuvos nelaimių pradžios, skausmingai į tautos sąmonę įsirėžusi diena. Tremtis tęsėsi iki tos Antrojo pasaulinio karo akimirkos, kai Sovietų sąjungą birželio 22 dieną užpuolė hitlerinė Vokietija. Po 1944 metų, kai karo eiga pasisuko į kitą pusę ir vėl Lietuvą užvaldė sovietų valdžia, trėmimai, kankinimai bei mirtys tęsėsi dar beveik dešimtmetį.

Šioms visoms aukoms atminti į buvusias Macikų lagerio kapines ir atvyko buvę politiniai kaliniai, tremtiniai. Nors čia tuomet niekas iš dabartinių šio krašto gyventojų nekalėjo ir nebuvo kankinami, tačiau sovietų valdžia šią vietą buvo pavertusi savo lageriu. Jame mirė daug sovietų valdžios priešais laikytų žmonių. Daug mirė ir šiose kapinėse taip pat buvo palaidota užsienio piliečių, karo belaisvių.

Apie šią atmintiną dieną kalbėjo Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, Politinių kalinių ir tremtinių Šilutės skyriaus pirmininkė Regina Tamošauskienė. O Šilutės choras „Pamario aidas“, kurio ištakos kaip tik ir yra buvusių politinių kalinių ir tremtinių sąjungoje, atliko ilgesingą tremties dainą.

Vėliau visi važiavo prie buvusio Šilutės kalėjimo, kur taip pat buvo padėta gėlių, o „Pamario aido“ choras sugiedojo keletą giesmių.

Be the first to comment on "Šilutėje paminėta Gedulo ir vilties diena"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*