Sausio 13-osios minėjimas Stoniškiuose

Kiekvienų metų sausį Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną. Šiemet šiai atmintinai datai iš anksto ruošėsi Pagėgių savivaldybės administracijos Stoniškių seniūnija, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialas ir kaimo bendruomenė: derino renginio programą, gamino popierines dekoracijas – laisvės simboliu tapusias neužmirštuoles.

2023 m. sausio 13-osios šeštadienis išaušo šaltas ir vėjuotas. Labai slidžiais keliais takeliais žmonės rinkosi į Laisvės gynėjų atminimo renginį „Vilties versme buvai ir būsi“, vykusį Stoniškių seniūnijos pastato kiemelyje. Priešais degantį laužą, vėjyje plazdant vėliavoms, darniai sugiedotas Lietuvos valstybės himnas.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialo bibliotekininkė Zofija Genutienė minėjimo dalyviams trumpai priminė 1991 metų sausio įvykius, išvardijo visų 14 už laisvę žuvusiųjų pavardes ir gimimo metus, pabrėžė, kokie jie buvo tuo metu jauni. Visi dalyviai susikaupė tylos minutei.

Pagėgių savivaldybės tarybos narys Gintautas Stančaitis pasveikino visus susirinkusiuosius, pasidžiaugė kraštiečių pilietiškumu, pasidalino pažįstamos pedagogės istorija apie ano tolimojo sausio įvykius.

Stoniškių seniūnė Dalia Alkimavičienė, palinkėjusi visiems darnos bei sveikatos, pakvietė arčiau prie laužo įmesti į ugnį po saujelę gintaro dulkių. Ir ėjo stoniškiečiai, semdami iš indo ir išsakydami palinkėjimą Lietuvai, kaimynams, artimiesiems. „Santarvės ir ramybės“, „Taikos ir gerumo“ bei daugybę kitų linkėjimų su laužo pliūpsniais vėjas nešė į stipriai vakarėjantį dangų ir gimtojo kaimo laukus. Skambėjo dainos, užsimiršo šaltis…

Visi dalyvavusieji buvo pakviesti į kultūros namų fojė. Ten laukė karšta Stoniškių bendruomenės pirmininkės Daivos Bučinskienės ruošta arbata ir seniūnės Dalios Alkimavičienės  bei bendruomenės narės Godos Ališkevičiūtės dovanoti saldumynai. Sušilta, pasikalbėta, pasidalinta apmąstymais apie būsimus renginius…

Bibliotekininkė Zofija Genutienė pakvietė renginio dalyvius ir svečius pratęsti skaitymus bei pokalbius prie kavos ar arbatos puodelio.

Zofija Genutienė,
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
Stoniškių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autoriai – Romualdas Alkimavičius ir Zofija Genutienė.

Be the first to comment on "Sausio 13-osios minėjimas Stoniškiuose"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*