Rusniškiai vyksta į piketą prie Seimo

2015 metais Šilutės ROTARY klubas Rusnės bendruomenę „Rusnės sala“ už iniciatyvumą, veiklumą ir darbus apdovanojo specialiu prizu – miesto mecenato H.Šojaus skulptūrėle.

Piketas dėl Rusnės estakados rengiamas kovo 9 d. nuo 11 val. Salos gyventojai protestuos ir savo teises gins Vilniuje, prie Lietuvos Respublikos Seimo. Prie šios akcijos prisijungti kviečiami Rusnės draugai ir buvusieji rusniškiai. Palaikyti rusniškius kviečiami ir sostinės gyventojai.

Būkime kaip vienas kumštis! 

Jau trečias dešimtmetis Rusnės ir Šilutės bendruomenės laukia, kada valstybė išspręs salos ir aplinkinių kaimų problemą – susisiekimą keliu Šilutė – Rusnė. Daugkartiniai pavasariniai ir žiemos potvyniai reikalauja konkrečių ir skubių sprendimų, t.y. estakados užsemiamame 400 metrų ruože.

Žmonių gyvenimas saloje nyksta – gyventojai išsikrausto, pakilus vandeniui, žmonės nenuvažiuoja į darbus, gimnazijas, gydymo įstaigas, teisėsaugos ir kultūros institucijas. Verslas traukiasi iš salos dėl netinkamų, blogėjančių sąlygų, kai mėnesį ar daugiau per metus salos negali pasiekti tiekėjai, klientai, iš ūkininkų nesuperkamos žaliavos. Suvaržomos rusniškių ir aplinkinių kaimų gyventojų teisės ir laisvės į judėjimą, kultūros, sveikatinimosi ir poilsio poreikius. Savivaldybė negali pilnai  atlikti savo įstatymais nustatytus įsipareigojimus gyventojams: neišvežamos komunalinės atliekos, nepakankamai užtikrinama sveikatos priežiūra, susisiekimas, priešgaisrinė ir civilinė sauga. Daroma didelė žala gamtai, nes transporto priemonės važiuoja per vandenį ir teršia aplinką. Kyla pavojus žmonių gyvybėms ir saugumui, keliantis ant apšalusių traktoriais tempiamų tralų. Toks transportavimas nusižengia Kelių eismo taisyklėms. Kasmet patiriami materialiniai ir moraliniai piliečių nuostoliai.

O taip pat nuvertėja gyventojų turtas, nėra aiškios gyvenimiškos perspektyvos.

Jau daug kartų buvo daryti estakados techniniai ir kitokie projektai, poveikio aplinkai vertinimai, vizualizacijos, studijos, kurie, laikui bėgant ir nesiimant politinių sprendimų, paseno ir tapo niekiniais, taigi teigiame, kad šituo delsimu taip pat buvo švaistomos valstybė lėšos.

Piketuosime, reikalaudami duoti konkrečius atsakymus:
Kada bus pastatyta užliejamo kelio ruožo Šilutė- Rusnė estakada?
Kada bus tam skirtos lėšos?
Kada bus nutrauktas rusniškių – Lietuvos Respublikos piliečių , mokesčių mokėtojų – diskriminavimas ir ignoravimas?

Šia akciją inicijuoja ir rengia Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“.

Be the first to comment on "Rusniškiai vyksta į piketą prie Seimo"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*