Užgavėnės Švėkšnoje

Antradienį, vasario 13 dieną, kaip ir daugelyje Lietuvos miestelių ir kaimų, švenčiamos Užgavėnės – linksmybių kupina šventė, po kurios prasidės beveik septynias savaites truksiantis Gavėnios laikotarpis.

Kaip ir tapo įprasta, šėlti Užgavėnese į Švėkšnos Turgaus aikštę pakvietė Tradicinių amatų centras. O čia netrūko įvairiausių linksmybių ir žaidimų, sočių patiekalų, dainų ir šokių. Žinoma, išliko visos, dar nuo pagonybės laikų puoselėjamos, tradicijos – Morės deginimas, kurios įspūdingas grožis jau daug metų privilioja smalsuolius ne tik iš Švėkšnos seniūnijos, bet ir kitų miestelių.

Žinoma, Lašininio ir Kanapinio kova, kuri šiemet buvo kiek kitokia, perpinta komandiniais žaidimais, taip pat buvo renkamos ir baisiausios kaukės, kurių šiemet tikrai netrūko. Tad buvo sunku paskelbti nugalėtojus. Neapsieita ir be riebiausių bei gardžiausių patiekalų degustavimo. Čia į pagalbą stojo Švėkšnos neįgaliųjų draugija, kuri spėjo ne tik gardžius blynus iškepti, bet ir nuostabaus grožio Morę padaryti, o pro dūmų uždangą iššokę velniai ir raganos išgąsdino ne vieną atėjusį į šventę.

Senoviškiausiu Užgavėnių patiekalu – šiupiniu visus vaišino Švėkšnos užkandinė, o Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“ taip smagiai grojo, kad išjudino visus susirinkusius. Linksmą Užgavėnių šventę vainikavo žiemą simbolizuojančios Morės sudeginimas. Ši iškilminga ceremonija buvo patikėta šventės kaltininkui ir visų rungčių laimėtojui – Kanapiniui. Na, o visi susirinkusieji trankiai palydėję žiemą, pamažu pradėjo laukti artėjančio pavasario.

Virginija Binkulienė,
VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialo
Tradicinių amatų centro Švėkšnoje
kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotraukos Danutės Gailiūnienės

Be the first to comment on "Užgavėnės Švėkšnoje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*