Šurmuliavo Švėkšnos dvaro šventė  (NUOTRAUKOS) (VIDEO) (papildyta)

Vakar Švėkšnoje, dvaro prieigose bei pačiame dvare, nuo pat ryto vyko Dvaro šventės renginiai. Iš gausybės jų, kiekvienas galėjo pasirinkti sau įdomų ar sau tinkamą.

Kiek po pietų klasikinės muzikos mėgėjai rinkosi į „Villa Genovefa“. Čia, skambant klasikinei gitarai, kurią nuostabiai grojo Karol Wilkicki, ištraukas iš italų operų dainavo Zita Martinavičiūtė (sopranas).

Tuo pat metu mažieji švėkšniškiai ar jų svečiai, skverelyje prie parko vartų turėjo galimybę dalyvauti Šeimų valandoje. Čia buvo galima išmėginti senuosius lietuvių liaudies žaidimus, kuriuos pažaisti kvietė jų žinovas iš Klaipėdos J.Kavaliauskas.

16 valandą svečiams koncertavo jaunieji švėkšniškiai. Jų pasirodymo metu buvo šokama, dainuojama, grojama bei pasakojama. Beveik tuo pat metu Švėkšnos muziejuje buvo pristatyta švėkšniškio Rimanto Kontvainio knyga „Mano gyvenimo universitetas“. Autorius šiek tiek papasakojo apie savo gyvenimo kelią bei pristatė savo knygą. Po to muziejuje buvo atidaryta Vytauto Marcinkevičiaus ir Danutės Gailiūnienės fotografijų paroda „Švėkšna iš paukščio skrydžio“.

Pasibaigus jaunųjų švėkšniškių koncertui, jų vietą scenoje užėmė vyresnieji. Šoko saviveikliniai kolektyvai „Šalna“ iš Švėkšnos bei svečių šokėjai „Vainuta“ ir „Veiviržas“. O taip pat prieš keletą metų atgimęs Inkaklių folkloro kolektyvas „Dainoriai“.

„Dvaro šventės“ vėliavą atvežė, o vėliau ir iškėlė geriausias šių metų Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinys Silvestras Merliūnas. Po to įvyko oficialus šios šventės atidarymas ir Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, šv. Jokūbo bažnyčios klebono Sauliaus Katkaus sveikinimai. Jis priminė, kad šios šventės ištakos – bažnyčios globėjo šv. Jokūbo atlaidai. Tad pakvietė sekmadienį dalyvauti šiose apeigose. Sveikino susirinkusius ir šventėje dalyvavę svečiai.

Buvo paskelbtas ir šių metų Jokūbėlio nominacijos laureatas. Juo tapo Švėkšną Lietuvoje savo darbais medžio darbais garsinantis Vaidotas Bliūdžius. Tradiciškai Jobūbėlio medinę savo drožtą skulptūrėlę jam įteikė taip pat žinomas meistras Kęstutis Paulauskas.

„Gražiausios sodybos“ nugalėtojais šiais metais buvo paskelbti Pranciška ir Zenonas Kiudžiai, Jonelių k. 3, Edita ir Kęstutis Kaktai, Razmų k. 2, Ana ir Sigitas Lengvinai, Švėkšna, Vilkėno g. 16, Eleonora ir Algirdas Vingiai, Švėkšna, Gintaro g. 7, Edita Audrius Gaisriai, ir  Aldona  Domininkas Raukčiai  Švėkšna, S.Stanevičiaus g. 7, Daiva Zimkutė, Švėkšna ,Žalgirio g. 6, Alma ir Romas Kačinskai, Švėkšna  Vilkėno g. 34 ir Rūta ir Juozas Alsiai, Švėkšna Brailio g. 19.

Tuo pat metu, kai vieni stebėjo saviveiklininkų pasirodymus, netoliese vyko rankų lenkimo varžybos. Šventės atidarymo metu buvo apdovanoti nugalėtojai. Merginų tarpe nugalėtoja tapo Rita Urbonaitė. Domantas Budrikas iškovojo antrąją vietą, o nugalėtoju tapo Orvaldas Girskis iš Žemaičių Naumiesčio. Jį specialia taure apdovanojo ne tik seniūnas A.Šeputis, bet ir „Pamario“ laikraščio korespondente, kuriai labai patiko jo ryžtas ir jo stiprybė.

Pirmą kartą už indėlį į bendruomeniškumą, buvo apdovanotos bendruomenės. Tai Švėkšnos bendruomenė, „Tėviškės“ draugija ir Stemplių bendruomenė.

Į vakarinę dalį, kurioje koncertavo Andrius Rymiškis, Irma Jurgelevičiūtė bei grupės „Ego“ bei „Hit“. Viską vainikavo šventiniai fejerverkai.

 

Be the first to comment on "Šurmuliavo Švėkšnos dvaro šventė"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*