Skanaudami blynus, kraštotyrininkai aptarė artimiausių mėnesių planus

Po savaitės darbų, penktadienį, Šilutės kraštotyros draugijos nariai svečiavosi svetinguose Angelės ir Vytauto Raukčių namuose Balčių kaime. Tai buvo ne tik viena iš šių metų bendraminčių išvykų, bet ir būsimų darbų aptarimas.      

Oficialiai – tai buvo išvyka paskanauti ant „gyvos“ ugnies keptų blynų – širdučių. Noras jais pasigardžiuoti buvo likęs iš prieš keleto metų buvusios viešnagės šiuose namuose. Tuomet pagrindinis patiekalas buvo keptas ant laužo ožiukas. Prieš jį Vytautas vaišino nesenai įsigyta specialia keptuve, kurią tokius blynus virtuvinėje krosnyje kepė senieji Mažosios Lietuvos gyventojai. Tuomet ant tokių krosnių ugnies buvo gaminamas visas maistas šeimynai. Dūmų kvapas blynams bei kitiems patiekalams suteikdavo ypatingo skonio.

Kiek pertvarkę namus, Angelė ir Vytautas praėjusio amžiaus šeštame dešimtmetyje statytame savo name įsirengė virtuvinę krosnį. Tad kraštotyrininkai ir skanavo ant „ugnies“ keptus blynus – širdeles, kuriuos pagardino įvairiais priedais. Tai buvo ne tik šermukšnių uogienė, bet ir įvairių skonių bei rūšių užtepėlės.

Tradiciškai tuose namuose apsilankiusiems yra pasiūloma įvairūs žaidimai. Šį kartą A. ir V.Raukčių svečiai turėjo klausinėdami aplinkinius pasakyti personažo vardą. Juo Anglė „pakrikštydavo“ užrišusi jį kuriam iš  žaidimo dalyvių. Kitame žaidime moteriškės gavo užduotį iš trijų skarelių surišti po galvos apdangalą. Pageidaujantieji svečiai galėjo savaitės rūpesčiais atsikratyti kaitindamiesi pirtyje.

Pašmaikštavę iki soties, kraštotyrininkai šeimininkų buvo pakviesti prie „saldaus“ stalo. Čia buvo ne tik skanaujami įvairūs Angelės kepti pyragai, bet ir aptarti artimiausių mėnesių darbai. Jei niekas nesutrukdys, iki Naujųjų metų turėtų būti pristatytos dvi naujos knygos.

Be šios, paskutinės, išvykos Šilutės kraštotyros draugijos nariai šiais metais lankėsi Baltų mitologijos parke Kretingos rajone bei Jono Purlio sodyboje, ant Tenenio upės kranto.

1 Comment on "Skanaudami blynus, kraštotyrininkai aptarė artimiausių mėnesių planus"

  1. Nijolė | 2016-11-07 at 21:03 |

    Puikūs ir malonūs šie kūrybingi ir darbštūs žmonės – gerbiami Angelė ir Vytautas Raukčiai.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*