Plaukimas burlente: nepakartojami įspūdžiai

Norintiems patirti naujų įspūdžių bei, galbūt, išbandyti save, toli važiuoti nereikia. Užtenka atvykti į netoli Kintų esančių Severnus, kur Kuršių marių pakrantė esančioje kaimo turizmo sodyboje jau šeštus metus vasaromis gyvena būrelis burlenčių entuziastų. Jie ne tik patys mėgaujasi marių bangų, burlenčių ir vėjo bendryste, bet to moko ir kitus. Tad mielai dalinasi savo patirtimi su visais, siūlydami patirti didžiulį malonumą plaukiant nedidele ir gan paprastos konstrukcijos nesunkiai valdoma šiuolaikine burlente.

Apie šį pomėgį, burlentes, idealų burlentininkams Kuršių marių vėją bei čia rengiamas stovyklas papasakojo šio sporto entuziastas viešosios įstaigos „Ekstremalus sportas“ atstovas Mindaugas Čirvinskas.

Mindaugas+

Burlenčių sporto entuziastas Mindaugas Čirvinskas.

Tikriausiai ne visi žino, sakė jis, kad ši, rytinė, Kuršių marių pusė yra ideali vieta pradėti mokytis buriuoti. Paslaptis paprasta – skirtingai įšilęs Baltijos jūros ir Kuršių marių vanduo, sukuria ypatingą nuo vakarinės dalies atpučiamą vėją, buriuotojų vadinamą „termiku“. Nesutikdamas jokių kliūčių per marias, jis, kaip šie buriuotojai sako, pasiekia žemyninį krantą lygus, praktiškai be gūsių. Tad ir pradedantiems plaukti, nebūna sudėtinga ar labai baisu pradėti.

Taip pat dėkinga buriuoti ir sekli šį pakrantė. Todėl net ir pirmus kartus, neišlaikius pusiausvyros ant burlentės, nepaneriama giliai į vandenis, kas galėtų būti dar vienu išbandymu nepatyrusiems.

Puiki ir čia esanti kaimo turizmo sodyba. Tai ir lėmė, kad jau keletą metų iš eilės čia vasaromis ir rengiamos vaikų stovyklos, kuriuose mokymosi valdyti burlentes.

M.Čirvinskas sakė, kad sekliuose vandenyse labai greitai įšyla vanduo. Praėjusią savaitę jo temperatūra buvo apie 22 laipsnius šilumos. Todėl net ir netikėtos vandens procedūros yra labai malonios vasaromis. Vandeniui vėstant, jie buriuoja su hidrokostiumais. „Tačiau, – prisipažino Mindaugas, – buriuotojai jų nemėgsta, nes jie varžo judesius“.

Šį savaitgalį, atsižvelgiant į orų prognozes, yra rengiamos burlenčių slalomo varžybos. Tai ypatingas renginys, kada patyrę burlenintinkiai iš visos Lietuvos varžosi lyg slidžių trasoje aplenkiant pažymėtus plūdurus. Tam reikia ir geros įrangos, ir stipraus vėjo. Pagal orų prognozes, jis būtent toks ir nusimato. M.Čirvinskas sakė, kad šio sporto entuziastai ir be didelio kvietimo žino, kad bus rengiamos tokio slalomo varžybos.

Birželio 20 – 26 dienomis, kaip ir kiekvienais metais, rengiama „Windsurf Camp 2016“ stovykla. Ji skirta visiems norintiems išbandyti tokį plaukimą ir pasimokyti buriuoti burlente. Stovykloje bus suteikta visa tam reikalinga įranga. Išklausius patyrusio instruktoriaus mokymų bei patarimų, iš kart bus mėginama plaukti. Ir visa tai nemokama. Pasilikusiems nakvoti – numatytas vakarojimas prie laužo, video filmų peržiūra, plaukimų aptarimai, bendravimas.

Tačiau visi, kurie iš ties nori pabandyti pajusti vėją, išmėginti jėgas buriuojant burlente, gali atvykti visą vasarą, kai tik turi laiko ir noro. „Ir net, jei tuo metu bus stovykla, – kalbėjo burlenčių entuziastas, – vis vien turėtų pavykti suderinti, kad norintiems būtų galimybė pajusti šį nepakartojamą malonumą“.

M.Čirvinskas kalbėjo, kad per visą eilę metų čia su vaikais stovyklaujant jau užaugo nemažas būrys burlenčių mėgėjų. Jie tampa savanoriais, kurie jau gali padėti mokyti kitus. Buriuotojai džiaugiasi kaimynystėje gyvenančiu devintą klasę baigusiu Ryčiu. Prieš keletą metų mažesnis jis tik žiūrėjo, kas čia vyksta. Vėliau išmoko buriuoti. O šią vasarą jis jau mokė to ne tik mokyklos draugus, bet ir kai kuriuos savo mokytojus. M.Čirvinskas sakė, kad jau visiškai pasitiki šiuo jaunuoliu ir paveda jam daugybę stovyklos rengimo rūpesčių. Visi buriuotojai tiki, kad ateityje Rytis bus aukštos klasės burletinininkas.

Norintieji daugiau sužinoti apie šiuos burlenčių entuziastus bei Suvernuose vykstančius mokymus, stovyklas, planuojamas varžybas turėtų informacijos rasti tinklalapyje www.extreme-sports.lt

Nuotraukos iš Extreme sports archyvo. 

Burlent-5

Puikiai burlentę įvaldęs ir vėją „pasigavęs“ bangas skrodžia Rytis.

Burlent-2

Ryčio patarimai kintiškiams mokiniams dėmesingai išklausomi.

Burlent-3

Pirmieji bandymai ne visuomet sėkmingi – tenka patirti vandens procedūras.

Burlent-4

Pavykęs plaukimas.

Burlent-9

Nedažnas atvejis – Rytis mokinys moko kūno kultūros mokytoją Liną….

Burlent-8

Moksleivių stovyklos akimirka (ankstesni metai).

Burlent-7

Stovyklautojai nesunkiai įgunda valdyti burlentę (ankstesni metai).

Burlent-6

Buriuoti gali išmokti ir labai jauni (ankstesni metai).

Be the first to comment on "Plaukimas burlente: nepakartojami įspūdžiai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*