Perkūnas pritarė baltiškiems ženklams Vilkyčiuose

Sekmadienį Vilkyčiuose baigėsi tris praėjusio savaitgalio dienas vykęs penktasis šiaudinių skulptūrų pleneras. Jo metu buvo sukurtos ir pagamintos devynios baltiškos skulptūros, kurios ir buvo įkurdintos šios gyvenvietės parke. Baltiškų tradicijų puoselėtojas, šio plenero sumanytojas ir organizatorius, Vilkyčiuose gyvenantis ir kuriantis kalvis Darius Vilius, sakosi šiuo pleneru patenkintas – ir prasmingų ženklų sukurta, ir kūrybinė atmosfera buvo be galo puiki. O taip pat be tokių dalykų mėgėjų, suvažiavusių kone iš visos Lietuvos, į darbus įsijungė ir vietos bendruomenė.

Plenero sumanytojas ir rengėjas Kalvis Darius Vilius.

Plenero sumanytojas ir rengėjas Kalvis Darius Vilius.

Prisimindamas prieš keletą metų pradėtą šiaudinių skulptūrų plenerų pradžią, D.Vilius kalbėjo, kad jei pirmajame plenere skulptūroms kurti buvo panaudota tik pusė rulono šiaudų, tai šį kartą prireikė šešių. Jais pasidalino vietos ūkininkai. Vietos verslininkai taip pat davė ir medienos atraižų, kurios reikalingos skulptūrų karkasams. O štai viela, virvėmis, medvarščiais bei kitomis reikalingomis medžiagomis teko pasirūpinti pačiam – įsigyti už savo pinigus.

Tačiau tai niekis, palyginti su ta stovykloje vyravusia atmosfera. Tokie jau ne vienerius metus vykstantys plenerai yra puiki galimybė ne tik ką gražaus padaryti, bet ir parodyti bendruomenei, kad parke gali vykti gyvenimas. O tuo pačiu priminti ir senuosius mūsų tautos ženklus. Šiaip, prisiminė kalvystę į baltiškąją tautodailę kuriam laikui iškeitęs Darius, dalis šių skulptūrų per miestelio šventę – rugpjūčio 15-tą – bus sudegintos. Tai šios šventės pabaigoje turėtų pakeisti tradicinius fejerverkus. Tačiau kita dalis bus palikta iki kitų metų. Taip pat yra minčių, kad tokius plenerus galima būtų rengti ne tik įpusėjus vasarai, bet ir jos pradžioje, kad būtų galima šiltuoju metų laiku baltiškomis skulptūromis gerėtis.

Kalbėdamas apie šį plenerą, geru žodžiu minėjo daugelį Vilkyčių bendruomenės žmonių. Suvažiavusiems ir į darbus įsisukus plenero dalyviams, kurių dažnas atvyko ir su vaikais, rūpintis maistu nereikėjo – jį pagamino vietos žmonės. Už nuostabų valgį ir plenero dalyviai, ir jo rengėjai – visi – buvo labai dėkingi.

Paklaustas, ar buvo parengęs baltiškų ženklų pavyzdžių, kurie galėtų būti čia gaminami, D.Vilius sakė, kad tokių turėjo. Tačiau atvyko labai kūrybingi žmonės, kurie arba pridėjo kažką savo, arba iš vis sukūrė kažką savito. Taip darė labai kūrybinga šeima iš Saugų, kai savo labai įspūdingą ir savitą skulptūrą kūrė mama su dviem dukromis.

Po dienos darbų buvo rengiami dainos vakarai. O vieną vakarą atvyko Priekulės kolektyvas „Vėlingis“ su vadove Rūta Vildžiūniene. Tuomet būta ypatingo vakaro.

Paklaustas, kas darė nuotraukas, kurios labai gražiai visiems internete pasakojo apie Vilkyčiuose vykusius darbus, D.Vilius pasidžiaugė, kad kone visą laiką drauge buvo jaunoji vilkyškietė Gabija Montrimaitė, kuri ir fiksavo visą plenero kūrybinę eigą. Su penktojo šiaudinių skulptūrų rengėjo D.Viliaus sutikimu ir siūlome susipažinti G.Montrimaitės nufotografuotais vaizdais, kuriuose yra ne tik penktojo šiaudų plenero metu padaryti darbai, bet ir juos kūrę žmonės bei jų darbo bei poilsio akimirkoms.

O tiems, kurie turi galimybių, siūlome nuvykti į Vilkyčius arba, važiuojant pro šalį, stabtelėti ir pasigėrėti senaisiais baltiškaisiais ženklais. Ne vienas jų, priminsime, rugpjūčio 15-tos vakarą, laikantis taip pat baltiškų tradicijų, bus paaukoti Perkūnui. Beje, šis Baltų dievas vieną naktį griaudėjo danguje, taip lyg pritardamas šiems darbams.

1 Komentaras "Perkūnas pritarė baltiškiems ženklams Vilkyčiuose"

  1. šilutiškė | 2018-08-14 at 20:28 |

    Šaunuoliai. Važiuojant pro šalį, malonus vaizdas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*