Pagėgiai užmezgė kontaktus su Zbaraž rajonu Ukrainoje

Iš gegužės 19–20 dienomis Ukrainos Ternopolio apskrityje vykusio „Tarptautinio investicijų forumo“ pagėgiškių delegacija grįžo pakiliai nusiteikusi – planuoti lūkesiai pasiteisino su kaupu. Taip kalbėjo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, kuris drauge su Administracijos direktore Dainora Budvytiene ir mero patarėju Bronislovus Būdvyčiu vyko į Ukrainą Tauragės regioninės plėtros tarybos sudėtyje.         

Mero pavaduotojas S.Stonys sakė, kad prieš kelionę buvo kelti du uždaviniai: pristatyti Pagėgių pramoninę zoną ir investavimo galimybes savivaldybėje. Taip pat buvo tikimasi susirasti partnerių bendrai veiklai. Partnerių surasti pavyko ir su jais jau pradėta kalbėtis apie konkrečius dalykus.

Partneriu turėtų būti minėtos Ternopolio apskrities Zbaraž rajonas. Pagal plotą jis labai panašus į Pagėgių savivaldybę, tačiau gyventojų gerokai daugiau – 54 tūkstančiai. Tai agrarinis rajonas, tačiau yra nemažai įvairios pramonės: cukraus, spirito gamyklos, ketaus liejykla.

Zbaraž rajone yra dar vienas miestas – Višnivecka. Abu šie miestai turi savo merus, tarybas. Taip pat yra ir Prezidento skirtas rajono administracijos vadovas.

Minėto investicijų forumo Ternopolyje metu, Tauragės regioninės plėtos taryba pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su panašia Ukrainos Ternopolio institucija. Tuo tarpu pagal Ukrainos įstatymus, bendradarbiavimui su skirtingų šalių rajonais turi pritarti tos šalies valdžia. S.Stonys mano, kad tokia Pagėgių ir Zbaraž rajonų bendradarbiavimo sutartis galėtų būti pasirašyta jau rudens šventės Pagėgiuose metu. Tokiai sutarčiai taip pat dar turi pritarti ne tik Ukrainos valdžia, bet ir Pagėgių savivaldybės taryba.

Vėliau įvyko susitikimas su Zbaraž rajono administracijos vadovu bei su šio rajono miestų merais. Buvo kalbama konkrečiai apie visaapimantį bendradarbiavimą tarp Zbaraž ir Pagėgių.

Būta ir jau konkrečių darbų: pagėgiškiai drauge su būsimais partneriais atidarė tuo metu prasidedantį tarptautinį ukrainiečių diasporos futbolo čempionatą. Po to dalyvavo laisvųjų imtynių čempionato atidaryme. Jis skirtas iš Zbaraž kilusių ir kovose dėl Ukrainos laivės žuvusių atminimui. Mero pavaduotojas sakė, kad  bendrų dalykų pavyko trumpai pakalbėti su šio klubo vadovu.

Paklaustas, kas domina ukrainiečius, S.Stonys minėjo, jog jiems labai įdomi mūsų Europos integracijos patirtis. Juos taip pat domina ir investavimo galimybės: tiek jų, mūsų krašte, tiek mūsiškių – pas juos. Delegacija parsivežė daug įvairios medžiagos, kurią perduos verslo atstovams.

Ukrainoje yra nemažai verslininkų, kurie ieško galimybių investuoti Europos Sąjungos šalyse. Ukrainiečiai daug ką gamina, tačiau kaip trečioji šalis turi ribotos galimybes įeiti į šią rinką. Jiems atsivertų galimybės mūsų šalyje kuriant bendras įmones.

Mero pavaduotojas sakė, kad nors tai buvo tik pirmas vizitas ir susitikimas, tačiau jau buvo sutarta dėl labai konkrečių dalykų. Be to, tai buvo labai mielas bendravimas: nors su Zbaraž savivaldybės vadovais buvo kalbama tik keletą valandų, tačiau atrodė, kad su jais pažįstami jau daugybę metų.

S.Stonys sakė, kad nuvykę į Ukrainą jie pasijautė kaip laiko mašina grįžę į 1989–1990 metus – ten dabar toks pakilimas ir viskas persunkta patriotizmo bei tikėjimo idealais. Jis pastabėjo, kad kiekvieno oficialaus asmens oficiali kalba baigiama „Šlovė Ukrainai! Didvyriams šlovė!“. Jie visi žino, kad šalyje vyksta karas, kuris reikalauja nemažų lėšų. Dabar ten kariauja reguliari armija, tačiau ukrainiečiai pasiruošę bet kuriuo metu, esant būtinybei, stoti ginti savo šalį, sakydami, kad jų ne taip jau mažai – 42 milijonai.

Visi sutikti ukrainiečiai labai dėkingi mūsų šaliai dėl jos palaikymo dabartiniame kare. Jie taip pat gyrė mūsų Prezidentės Dalios Grybauskaitės poziciją Ukrainos atžvilgiu. Mero pavaduotojas S.Stonys sakė, kad jie grįžo pasikrovę daug geros energijos. Dabar beliek laukti, kada pasirašius bendradarbiavimo sutartį ims bendrus projektus vykdyti verslininkai, švietimo, kultūros įstaigos bei visi, kuriems tai bus įdomu ir svarbu.

I diena- Forumas (24) I diena- Forumas (29) I diena- Forumas (38) I diena- Forumas (51) II diena - Zbaraž (6)

Be the first to comment on "Pagėgiai užmezgė kontaktus su Zbaraž rajonu Ukrainoje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*