Pagarba ir dėmesys negrįžusiems

Šeštadienį, liepos 13 dieną, 10 valandą Ventėje prie ant Kuršių marių kranto esančio paminklo bendrai maldai susikaups Kintų parapijos katalikų ir evangelikų liuteronų kunigai. Kartu su vietos bendruomene čia bus pagerbti visi šio krašto žmonės kažkada nebegrįžę namo iš marių bei visų vandenų.      

Per daugybę metų Kintų parapijoje, o vėliau ir seniūnijoje, yra nemaža žmonių, kurių gyvenimo kelias pasibaigė mariose ar į jas įtekančiuose vandenyse. Paprastai Pagarba negrįžusiems iš marių nuleidžiant į marias vainikus savo kasmetinę vasaros šventę pradėdavo Kintų bendruomenė. Šiek tiek šios apeigos pasikeitė, kai 2015 metais Ventės bendruomenė pastatė paminklą „Negrįžusiems iš marių ir visų vandenų“. Jis simbolinis – akmeninis laivelis, ant kurio lietuvių ir kuršių kalbomis užrašyta, kad šis laivelis niekada į krantą nebegrįš.

Šio paminklo atsiradimas siejamas su 1989 metais per kasmetinę tuomet „Kuršių marių regatą“ per audrą katastrofą patyrusia Kintų buriuotojų jachta. Tuomet žuvo trys šaunūs šios žemės sūnūs. Jiems bei visų negrįžusiųjų atminimui ir buvo pastatytas paminklas. Labai skaudu ir be galo liūdna, kad nesenai gyvenimo kelias taip pat mariose pasibaigė Kuršių marių laivų žinovo, prieš porą dešimtmečio atkurto istorinio kurėno „SuD 1“ kapitono Romo Adomavičiaus gyvenimas. Jo laivas taip pat per audrą patyrė katastrofą. Tad šeštadienį vyksiantis Negrįžusiųjų pagerbimas bus skirtas ir jam.

O tie, kuriems įdomu, kas atsitiko prieš tris dešimtmečius, turėtų perskaityti šį tekstą „Draugams ir visiems kitiems negrįžusiems iš marių ir vandenų“, skelbtą „Šilainės sode“ 2015 metų balandžio 23 dieną.

Be the first to comment on "Pagarba ir dėmesys negrįžusiems"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*