Netekome Edmundo Mieliulio

Sausio 5 dieną netekome Šilutės ir Pagėgių rajonų visuomenės veikėjo, žurnalisto, futbolo teisėjo Edmundo Mieliulio.

Praėjusių metų, rugsėjo 28 dieną, minint jo 60 – metį, E.Mieliuliui už nuopelnus šalies futbolui buvo įteiktas LFF federacijos III laipsnio ordinas. Taip buvo įvertintas jo 40 metų nuoširdus darbas teisėjaujant bei dirbant  Lietuvos futbolo federacijos sekretoriumi.

Edmundas Mieliulis – pirmasis pamariškis, susilaukęs tokio aukšto įvertinimo už savo triūsą LFF. Jis daug nuveikė augindamas futbolo teisėjų kadrus, koordinuodamas jų darbą. Labai rūpinosi, kad futbolo teisėjų gretose būtų kuo daugiau šilutiškių, pagėgiškių. Edmundas Mieliulis buvo diplomatiškas, santūrus, mokėjo pastebėti novatoriškas kolegų iniciatyvas ir joms pritarti, jas įgyvendinti. Pats futbolo teisėju tapo 1976-aisiais. Yra teisėjavęs beveik visose Lietuvos stadionuose apie 1000 rungtynių. Kitas karjeros laiptelis – rungtynių inspektorius, LFF sekretorius.

Ne tik futbolu gyveno E.Mieliulis. Jis taip pat įgijo nacionalinę bokso teisėjo kategoriją, mielai eidavo krepšinio rungtynių techninio sekretoriaus pareigas. Net sunkios ligos kamuojamas nepasidavė, matydavome jį Šilutės stadione stebintį I lygos komandų rungtynes, teisėjų darbą. E.Mieliulis dirbo rajoninėje žiniasklaidoje, rašydamas įvairiomis temomis.

E.Mieliulis – devintasis LFF ordino kavalierius Lietuvoje. Apdovanojimą praėjusiųjų metų rugsėjo 28 dieną, lydimas kolegų ir šilutiškių, įteikė Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos prezidentas S.Sliva. Gaila, šviesią ir džiugią ceremoniją jau ribojo kambario sienos. Kartais žmogaus pasaulis ima ir susitraukia, sutelpa į lango rėmą, televizoriaus ekraną. Bet mums, pamariškiams, Edmundas Mieliulis ir išėjęs Anapilin liks įsimintinas savo pakiliu noru dirbti, kurti.

Velionis pašarvotas Šilutės Verdainės laidojimo namuose.
Ryt, šeštadienį, 12 valandą šv. Mišios katalikų bažnyčioje. Laidotuvės 13.30 Šilutės kapinėse.

1 Comment on "Netekome Edmundo Mieliulio"

  1. Amžiną atilsį, šiam šviesiam Žmogui…
    Teko Jį pažinti, žavėjausi Jo gebėjimu niekada nepykti,
    mokėjimu kiekviename žmoguje įžvelgti tik tai, kas gera, pozityvu…
    Užuojauta jo žmonai p. Reginai, artimiesiems.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*