Kraštotyrininkai siūlo dėl Klaipėdos rajono vardo keitimo neskubėti  (papildyta)

Šilutės kraštotyros draugijos valdyba sureagavo į pastaruoju metu visuomenėje kilusį ažiotažą dėl Klaipėdos rajono pavadinimo keitimą į Gargždų rajoną. Ir išsakė savo nuomonę, kurią elektroniniu paštu išsiuntė Klaipėdos rajono vadovams, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariams.

Dėl Klaipėdos rajono pavadinimo keitimo

Klaipėdos rajono savivaldybės merui, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriui, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariams.

Pastaruoju metu Klaipėdos regiono bendruomenėse kilo nemažos diskusijos dėl Klaipėdos rajono savivaldybės pavadinimo keitimą į Gargždų savivaldybę.  

Gyvendami kaimynystėje ir tyrinėdami bei puoselėdami bemaž 600 metų siekiantį istorinį Klaipėdos krašto paveldą, savo darbais per eilę metų esame atkreipę visuomenės dėmesį į savitumu iš kitų Lietuvos etninių regionų išsiskiriantį Klaipėdos krašto regioną.

Be visa ko, istorinę atmintį taip pat liudija bei įprasmina vietovardžiai. Tad ne iki galo apgalvotas Klaipėdos rajono vardo keitimas Gargždų vardu, būtų dalies Vakarų Lietuvos savitumo atsisakymas.

Ypatingai rajono pavadinimo pasikeitimas būtų skausmingas tose vietose, kurios yra buvusios istorinėje Klaipėdos krašto dalyje – Drevernoje, Priekulėje, Agluonėnuose, Plikiuose, Karklėje bei kitur.     

Todėl siūlome neskubėti priimti sprendimą dėl Klaipėdos rajono savivaldybės vardo keitimą į Gargždų savivaldybę. Visuomenei turėtų būti argumentuotai išaiškinta šio pakeitimo būtinybė, svarba ir nauda.     

2 Komentarai "Kraštotyrininkai siūlo dėl Klaipėdos rajono vardo keitimo neskubėti"

  1. Kam išvis reikalinga ši nęsąmonė? Dar ko. Klaipėdos rajonas yra Klaipėdos, o ne kažkokie Gargždai. Jokių keitimų būti negali, galų gale Klaipėda yra didmiestis, o kas čia tokie Gargždai. Tik miestas.

  2. Vidmantas | 2018-03-29 at 15:09 |

    Šiandien Klaipėdos rajono tarybos posėdyje sprendimas pradėti Klaipėdos rajono pavadinimo keitimą buvo atidėtas. Sunku to buvo tikėtis, nes rajono pavadinimo keitimo iniciatyva išplaukė iš rajono mero, kurį įprastai palaiko tarybos narių daugumą. Šį kartą to neįvyko. Tai yra Klaipėdos krašto žmonių pasiekimas, visų geros valios žm onių pasiekimas. Ačiū Šilutės kraštotyros draugijai, visiems, kurie prisidėjo stabdydami nereikalingą veiksmą vienašališkai keisti Klaioėdos rajono pavadinimą į Gargždų savivaldybę.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*