Koncertą bendruomenei nutraukė… velniūkštis    (NUOTRAUKOS) (VIDEO)

Tai buvo vienas iš tų retų atvejų, kai rengėjų sumanytą eigą pakoregavo nelabasis. Nors, to ir buvo galima tikėtis, nes koncertas buvo surengtas daugiau kaip šimtą metų skaičiuojančiame Saugų malūne. Čia, jo savininkų pakviesta, šeštadienį rinkosi Saugų bendruomenė. Saugiškiai ne tik apžiūrėjo malūną, čia surengtas parodas, bet ir dalyvavo naujos renginių salės atidaryme. Tai čia, iš po malūno skliautų, ir nusileido tas velniūkštis, pradžioje išties kiek sunerimti privertęs susirinkusiuosius.     

Naujo etapo pradžia

Šis šeštadienio renginys malūne yra naujo Saugų bendruomenės etapo pradžia. Apie tai vakaro pabaigoje paskelbė verslininkas, malūno savininkas Vidas Mauricas. Jam padėjo bendramintis Zigmantas Jaunius, kuris ir paaiškino sumanymo esmę. Ji paprasta: gyventi pilnavertį visuomeninį – kultūrinį gyvenimą.

Tam skatinti V.Mauricas ir Z.Jaunius įsteigė piniginį prizą, kuris skirtas Saugų vardo ir bendruomenės darbų garsinimui. Šiais metais sumanytojai jį skyrė muzikiniam vasaros festivaliui „Saugų muzikos malūnas“. Įžanga į jį jau vyko šią vasarą, kai bažnyčioje buvo surengta keletas įspūdingų profesionalios muzikos koncertų, kuriuos paskatino kaimynystėje vykstantis „Kintų muzikos festivalis“. Vienas jo renginių šiais metais ir buvo surengtas Saugų bažnyčioje. Ryšį su Kintų festivaliu nutiesė kunigas Mindaugas Žilinskis, malda jungiantis šias parapijas. M.Žilinskiui būsimo „Saugų muzikos malūno“ festivalio iniciatoriai bei sumanytojai ir įteikė tūkstančio eurų čekį. Priimdamas jį ir dėkodamas kunigas sakė, kad jau yra sutarta dėl choro iš Vokietijos koncerto ateinančių metų liepos 30 dieną.

Ir nauja erdvė

Į šį rudeninį renginį atėję saugiškiai pateko į naujos kultūrinės erdvės atidarymą – V.Mauricas greta malūno buvusioje istorinėje lentpjūvėje įrengė puikią salę. Žiūrint į ją iš išorės, retas kas pasakys, jog čia yra beveik poros šimtų vietų salė. Taip pat yra iš visur gerai matoma scena su neįtikėtinai tokiai vietai akustika. Sutvarkyti šį istorinį malūną, įrengti salę – didelės investicijos, kurių bendruomenei nepagailėjo ir skyrė Saugų ateitimi besirūpinantis V.Mauricas. Tai jo įnašas į gyvenvietės ateitį. Tokiai vizijai pritarė ir visos Saugose veikiančios bendruomenės, kurios išvakarėse nemažai pasidarbavo, kad vyktų jaukus salės atidarymas.

Pirmieji joje pasirodė Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai, čia suvaidinę nuotaikingą spektaklį „Laisva santuoka“. Juos pakeitė vietos muzikantai tėvas ir sūnus Kornelijus ir Tadas Daniliauskai. Šis šeimyninis duetas gitara ir smuiku sugrojo keletą Lietuvoje ir pasaulyje žinomų populiariosios muzikos kūrinių. Juos pakeitė Marius Sūdžius, kuris improvizavo džiazine tema. Tai būtent jį ir nutraukė iš aukštybių pas žiūrovus nusileidęs velniūkštis. Jis sunerimti privertė ne tik žiūrovus, bet ir šio renginio vedėją Mindaugą Nogaitį. Tačiau viskas baigėsi gerai – velniūkštis pašūkaliojęs dingo, šio projekto iniciatoriai – V.Mauricas ir Z.Jaunius – pristatė savo sumanymą, o seniūnė Dalia Rudienė visiems savo ir valdžios vardu padėkojo.

Pažintis su malūnu

Šventinė diena prasidėjo po pietų pažintimi su 1908 metais pastatytu Saugų malūnu. Nors per daugiau kaip šimtą metų jis patyrė įvairių sukrėtimų, tačiau jame išliko senieji įrenginiai. Ne vienas atėjęs šeštadienį prisiminė, kaip dar teko seniau malti grūdus ar pikliavoti miltus. V.Mauricas sakė, kad viskas veikia, tad norint ir toliau būtų galima čia malti.

Pirmajame malūno aukšte atėjusius pasitiko jau keletą metų vyną gaminantis Gintas Pekūnas su žmona Daiva. Jis siūlė paragauti kelių rūšių savo gamybos vyno. Vyndarys kalbėjo, kad netrukus pradės jo gamyba užsiimti profesionaliai, tad jau rūpinasi tam būtinais dokumentais ir leidimais.

Į antrą aukštą užlipusius pasitiko pamažu vis labiau populiarėjančia maža gitara – ukulėle – grojanti ir dainuojanti Klaipėdos E.Balsio menų gimnazijoje besimokanti Monika Jauniūtė. Muzika – jos antrasis pomėgis, nes Klaipėdoje ji mokosi dailės. Su ja ir planuoja ateityje sieti savo gyvenimą. Visi galėjo pamatyti ir jos savitus, profesionaliai atrodančius darbus.

Trečiajame aukšte taip pat buvo surengta paroda. Čia savo naujausius darbus pristatė netoli Saugų  kuriantis Rimas Pilipavičius ir jo bendramintis Julius Katauskas su žmona Istma. Buvo galima ne tik pažiūrėti jų darbus, bet ir jų įsigyti.

Šis šeštadienio renginys – puiki įžanga į netrukus ne tik vietos bendruomenę, bet ir Šilutės rajono žmones džiuginančio „Saugų muzikos malūno“ festivalio pradžią.

1 Komentaras "Koncertą bendruomenei nutraukė… velniūkštis  "

  1. Nijolė | 2016-09-15 at 13:15 |

    Šaunu! Linkiu, kad naujam renginių malūnui niekada nekenktų joks velniūkštis „apsimetęs“ žmogumi.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*