Kelias Šilutė – Rusnė jau apsemtas  (VIDEO)

Vos tik Seimas nusprendė, kad papildomų pinigų estakados įrengimui kelyje Šilutės – Rusnė nebūtina skirti, Nemunas priminė apie save: vakar išsiliejo iš krantų ties Rusnė ir užliejo dalį važiuojamosios dalies.

Kol kas vandens lygis nėra aukštas – viso labo aštuoni centimetrai. Tai nėra didelė kliūtis važiuojantiems net lengvaisiais automobiliai. Paprastai – tiek nesiekia jo dugnas. Tačiau kelininkai jau prižiūri šį 393 metrų kelio ruožą. Jau sustatyti eismą reguliuojantys ženklai, apsemta dalis pažymėtas kuoliukais.

Jei vandens lygis virš važiuojamosios dalies pasieks 20 centimetrų – lengvuosius automobilius kelininkai kels autovežimais. Tam jie yra jau pasiruošę. Tačiau kai pasiekiamas 85 centimetrų lygis – automobiliai nebėra keliami. Tai pavojinga ir kelininkams. Tuo metu susiekimas su Rusne iš vis nutrūksta. Taip buvo nutikę 2013 metų sausio 3 dieną.

Važiuojančių čia yra įvairiai – vieni dėmesingai ir atsargiai įveikia šį apsemta vandens ruožą, kiti pralekia su vėjeliu. Gal taip naudojasi galimybe nuplauti automobilio dugną, gal tiesiog rodo savo šaunumą. Tačiau taip sukuriamos ir pavojingos situacijos.

Kaip atrodo šis kelio ruožas galima sužinoti interneto pagalba. Prieš keletą metų čia buvo įrengta video kamera, tad galima pamatyti realią situaciją. Tiesa, nedidelį apsemto kelio ruožą. Tačiau vaizdą susidaryti galima. Interneto svetainės adresas www.eismoinfo.lt.

Jau ne kartą Nemuną stebintys hidrologai yra kalbėję, kad upė vis dažniau tvinsta net ir tuomet, kada įprasto potvynio nėra. Priežastis paprasta – Nemunas žemupyje, o ypač ties Rusne, kasmet vis labiau seklėja. Jei nieko nebus daroma, situacija gali būti liūdna, ir ši beveik 400 metrų kelio dalis tiesiog bus visada apsemta. Estakada tuomet tiesiog bus reikalinga ir vasarą.

Patvinusių pamario kelių yra ir daugiau. Tačiau jais retai kada važiuojama. Kur ir kokie, galima sužinoti minėtoje Valstybinėje kelių direkcijos interneto svetainėje.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Kelias Šilutė – Rusnė jau apsemtas"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*