Jubiliejinis ekologinis žygis „Šyša – mūsų upė“

Vakar, gegužės 18 d., Šilutės gražinimo draugija pakvietė neabejingus per miestą tekančios upės Šyšos švarai žmones, į jubiliejinį – dešimtąjį – žygį „Šyša – mūsų upė“. Per eilę metų susiklostė, kad tuo pačiu jis tampa ir turistinio sezono pradžia.  

Pirmasis žygis buvo surengtas 2009 metais, kai pasipiktinę ekologine Šyšos būkle miestiečiai surengė plaukimą baidarėmis, kuriuo norėta atkreipti ir miesto gyventojų, ir valdžios dėmesį, į prastą upės būklę.

Netrukus tokie ekologiniai tapo kasmetiniai. Jų metų plaukiantieji mieto ribose rinkdavo upėje esančias atliekas. Į tokius žygius netruko įsitraukti Šilutės turizmo centras bei Šilutės Vydūno gimnazijos ekologų klubas. Taip jie tapo turistinio sezono pradžia.

Penktadienį surengtas jubiliejinis žygis „Šyša – mūsų upė“ buvo kiek kitoks: jis prasidėjo ne nuo miesto prieigose esančio upės slenksčio, o greta Šilutės mažųjų laivų uosto. Šįkart buvo sumanyta plaukti iki Šyšos upės žiočių ir surinkti ten esančias šiukšles.

Šiųmečio žygio dalyviai džiaugėsi pagerėjusia upės būkle, kuomet iš jos išgrėbta gerokai mažiau atliekų.

Grįžusių į Mažųjų laivų uostą žygeivių laukė Šilutės turizmo informacinių centro darbuotojų suruošti užkandžiai.

Šį žygį padėjo surengti Daiva ir Raimondas Plikšniai iš Rusnės, šilutiškis Stasys Blinkevičius ir  Šilutės mažųjų laivų uostą administruojanti UAB „Kintai“ ir jos vadovas Rimgaudas Višinskas.

Edvardo Lukošiaus nuotraukos.    

Komentarų nėra, būk pirmas. "Jubiliejinis ekologinis žygis „Šyša – mūsų upė“"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*