Ištirpusio sniego banga pasiekė pamarį

Ant kelio iš Šilutės į Rusnę – vėl vanduo. Vakarykštės dienos žiniomis – ten jo buvo apie 4 centimetrus. Tai nėra daug ir automobiliai apsemtą kelio ruožą galėjo įveikti nesunkiai ir saugiai.

Praėjusią savaitę, o ypač savaitgalį, visoje Lietuvoje nemažai pasnigo. Teigiama oro temperatūra bei netrukus ėmęs lyti lietus labai greitai ištirpdė tą sniegą. Šio vandens banga ir pasiekė pamarį. Nemuno žemupio pievų lankos yra užlietos ankstesnio potvynio. Tad iš Nemuno baseino aukštupio plūstelėjęs vanduo, nebesutilpęs į vagą, ir užliejo kelią.

ten-2

Iš krantų išsiliejusi Ašva prie Inkaklių.

Kaip skelbia Lietuvos hidrometeorologinė tarnyba, vandens lygis Atmatoje prie Rusnės, per ateinančias dienas gali pakilti apie 20 centimetrų. Tuo tarpu Šyšoje, prie Šilutės, vandens lygis per šias dienas, turėtų kristi. Tačiau Vidurio Lietuvoje per ateinantį laiką vandens lygis upėse, pagal dabartines prognozes, jei nesikeis oro sąlygos, dar šiek tiek, labai nežymiai, tačiau kils.

Vakar iš savo krantų išsiliejusią Ašvą galėjo matyti važiuojantieji pro Inkaklius, Tenenį prie Vytulių vykstantieji iš Žemaitkiemio į Sakūčius.

 

 

Be the first to comment on "Ištirpusio sniego banga pasiekė pamarį"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*