„Šilutės baldai“ pakilo į aukštesnį lygį: įdiegė pažangesnę algų sistemą

Nuo spalio 1 dienos AB „Šilutės balduose“ naujovė – įvesta keturių lygių pareigybių sistema. Ji pakeitė iki tol buvusį darbuotojų skirstymą į septynias gamybines kategorijas. Šis pasikeitimas padalinių vadovams suteiks lankstumo vertinant darbuotojus ir operatyviai motyvuoti juos patrauklesniais atlyginimais.  

Su žiniasklaida bendravusios (iš kairės): V.Dunauskienė ir A.Dijokienė.

Su žiniasklaida bendravusios (iš kairės): V.Dunauskienė ir A.Dijokienė.

Apie šią naujovę bei apie tai, kaip sekasi „Šilutės baldams“, antradienį žiniasklaidos atstovams papasakojo vienos didžiausių įmonių Šilutės rajone direktorė Asta Dijokienė ir SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė.

Pradedama pokalbį apie įmonę ir jos pasiekimus, V.Dunauskienė sakė, jog „Šilutės baldai“ yra savotiškas SBA koncerno įmonių flagmanas. Skirtingai nuo kitų jų sistemos gamyklų, čia gaminamas plačiausias baldų asortimentas, čia dažnai kuriami bandomieji pavyzdžiai, kurių gamybos vėliau imasi kitos SBA koncerno baldų įmonės. Tad nieko nuostabaus, kad kaip tik čia pirmiausiai ir įdiegta naujoji pareigybių sistema. Ir tuo pačiu viešųjų ryšių vadovė dar kartą prisiminė daugeliui žinoma posakį, kad „jei jau esi dirbęs „Šilutės balduose“, bet kurioje kitokioje baldų įmonėje esi labai laukiamas“.

„Pokyčius naujovei skatino besikeičianti situacija darbo rinkoje: darbo užmokesčio sistema turi būti ir lanksti, ir teisinga bei lengvai suprantama tiek vadovams, tiek darbuotojams. Po ilgų diskusijų su darbuotojais bei padėties analizavimo, atsisakėme įprasto darbuotojų skirstymo pagal kategorijas ir nutarėm pereiti prie naujosios užmokesčio sistemos. Tad nuo spalio 1 d. visiems „Šilutės baldų“ specialistams, atsižvelgdami į jų kvalifikaciją nustatėme pareigybes, o darbuotojų atlygis priklausys ir nuo pareigybės valandinio tarifo, kurių kiekviena turės net 3 skirtingus. Jie nustatomi atsižvelgiant į darbuotojo rezultatus bei tobulėjimą ir peržiūrimi mažiausiai 2 kartus per metus“, – pasakojo direktorė A.Dijokienė.

Taip nuo spalio 1 d. „Šilutės balduose“ atsirado tokios pareigybės: gamybos darbininkas, operatorius, vyresnysis operatorius ir vadovaujantis operatorius. Tokį pasirinkimą lėmė pasikeitęs darbo pobūdis: dabar beveik viskas automatizuota, tad darbuotojams belieka tinkamai valdyti tuos procesus. O pareigybiniai valandiniai tarifai dabar yra pradinis, standartas ir ekstra. Dėl to gamybos vadovas dabar gali daug lanksčiau ir greičiau vertinti kiekvieną darbuotoją, išvengiant anksčiau buvusių ilgai trunkančių procedūrų, suteikiančių darbuotojui aukštesnę kategoriją.

„Nebuvo nė vieno darbuotojo, kuriam įdiegus naująją atlygio sistemą darbo užmokestis sumažėtų, užtat geriausiems specialistams be jokių kategorijų egzaminų jis padidėjo iki 30 procentų“, – pasakojo direktorė. Vėliau, paklausta apie vidutinį atlygį, ji atsakė, kad šiuo metu bendras „Šilutės baldų“ įmonės darbuotojų atlyginimų vidurkis, neatskaičius mokesčių, yra apie 770 eurų.

Pristatydama „Šilutės baldų“ įmonę, vadovė taip pat sakė, kad ne tik atlyginimais yra motyvuojami darbuotojai. Tai ir dotuojamas darbuotojų maitinimas įmonėje esančioje valgykloje, apmokamos stomatologo paslaugos, aprūpinimas darbo rūbais bei avalyne, transportas į darbą ir iš jo, apmokymas darbo vietoje, mokymų ir tobulėjimų programos, karjeros SBA koncerno įmonėje galimybės. Be visa to, visi „Šilutės baldų“ darbuotojai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų kur jie bebūtų – Lietuvoje ar užsienyje, darbe ar namuose.

Dėmesys darbuotojams bei tinkamas darbo organizavimas tiesiogiai atsiliepia ir visos įmonės darbo rezultatams: pardavimai per pirmuosius devynis 2017 m. mėnesius išaugo 15,6 proc. Planuojama, kad šiemet produkcijos bus parduota už 39 milijonus 400 tūkstančių eurų. Tai ženkliai geriau, nei 2016 metais: tuomet Šilutėje pagamintų baldų buvo parduota už 35 milijonus 38 tūkstančius eurų.

Be the first to comment on "„Šilutės baldai“ pakilo į aukštesnį lygį: įdiegė pažangesnę algų sistemą"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*