Gandrai jau grįžta į namo

Šiandien ryte Inkakliuose, šalia nesenai suremontuoto namo, ant elektros stulpo esančiame lizde jau stovėjo gandras. Kintų centre po kelionės į gimtinę taip pat jau ilsėjosi gandras. Netoliese gyvenantys žmonės sakė, kad kintiškis jau buvo grįžęs ketvirtadienį – vieną dieną anksčiau, nei per Gandro šventę, kas nuo seno laikoma kovo 25-toji diena.

Nors jau buvo rašyta, kad dar kovo pradžioje Suvalkijoje jau matė vieną kitą gandrą, tačiau pamaryje jie pasirodė tik šiomis dienomis. Atrodo, kad jie iš ties pailsę po sunkios kelionės iš Pietų Afrikos, iki kurios apie 11 tūkstančių kilometrų. Yra žinoma, kad rudenį į žiemojimo vietas Afrikoje jie skrenda du su puse mėnesio. Tuo tarpu į gimtinę grįžti pakanka pusantro. Gimtine yra laikoma ta vieta, kur paukščiai peri savo jauniklius.

Grįžę namo gandrai ilgai nesiilsi ir beveik iš karto ima tvarkyti savo lizdus. Pradžioje ji snapais taiso senas lizdo dalis. O vis labiau šylant orui, į lizdus iš laukų ima tempti šakas, žagarus, velėnas bei visą tai, kuo gali pastiprinti savo lizdą. Todėl nereikėtų stebėtis matant, kad kaip jie nešasi skudurus, ar net plastikines atliekas.

Šių metų Velykos bus jau sulaukus savo Nacionalinio paukščio, kuriuos gandras pripažintas jau daugiau kaip 50 metų. Jų grįžimas – tai iš ties pavasario pradžia, su kuria ateina pasiilgta šiluma.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Gandrai jau grįžta į namo"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*