Atminties žygis 2016 m. spalio 9 – 16 dienomis į Klaipėdos krašto gyventojų žūties vietas

Sovietinės Raudonosios armijos daliniams 1944-ųjų spalyje įsiveržus į Trečiojo Reicho valdomą Klaipėdos kraštą, prasidėjo neregėtos vietos civilių gyventojų naikinimo akcijos. Iš 153793 gyventojų (1939 m. surašymo duomenys) po 1944 ir vėlesnių metų įvykių krašte, manoma, kad išliko 7–10 tūkstančiai  senųjų vietos gyventojų.

Siekiant paminėti krašto gyventojų skaudžias netektis, kviečiama š.m. spalio 9–16 dienomis Klaipėdos krašte aplankyti jų žūties vietas ties Klaipėdos, Šilutės ir kitų krašto miestų bei miestelių prieigomis – po sovietinės Raudonosios armijos tankų vikšrais žuvo nekalti civiliai krašto gyventojai. Beginkliai bėgliai – moterys, vaikai, senoliai – neteko gyvybių ar sveikatos ir garbės, menkos bėglio mantos, o vyrai buvo gaudomi ir be teismo šaudomi.

Mieli ir gerbiami tėvynainiai, nelikime abejingi artimo skausmui ir netektims, nes joms nėra senaties. Pagerbiant Atminties žygiu krašto gyventojų žūtį, bus giedama ir meldžiamasi už žuvusiųjų vėles, uždegamos atminties žvakelės ir padedami vainikai, gėlės, skaitomi žuvusiųjų vardai.

Rokas Flick,
profesorius, rašytojas

Martynas Ervinas Peteraitis,
Vilniaus vokiečių bendruomenės pirmininkas, aktorius

Vytautas A. Gocentas,
Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ valdybos narys

1 Komentaras "Atminties žygis 2016 m. spalio 9 – 16 dienomis į Klaipėdos krašto gyventojų žūties vietas"

  1. Tauras | 2016-10-11 at 20:16 |

    Atmintis nesensta. Juolab tokia skaudi.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*