Antras vasaros mėnuo baigėsi Dvaro švente Švėkšnoje

Šventės vėliavą atvežė bei pakėlė geriausia Švėkšnos abiturientė Urtė Paldauskaitė.

Kaip visada, vieną įspūdingiausių vasaros švenčių rajone praėjusį savaitgalį surengė Švėkšnos bendruomenė. Dvaro švente pavadintas renginys miestelį reprezentuojančiame parke vyko dvi dienas. O sekmadienį, vidurdienio varpams neogotikinės bažnyčios bokšte aidint, vyko bažnyčios globėjo Švento apaštalo Jokūbo atlaidai.

Kaip jau keletą metų iš eilės, šventė prasidėjo penktadienį Tradicinių amatų centro Švėkšnoje surengtu poezijos ir muzikos vakaru „Gėlė ir vėjas“. Šiais metais švėkšniškiai bei svečiai buvo pakviesti į „Genovaitės vilą“, tuo kiek keičiant iki tol buvusią tradiciją, tokį vakarą surengti atvirame ir jaukiame Amatų kiemelyje. Pasikeitus vietai, kiek pasikeitė ir turinys. Šiemet čia, skirtingai nuo ankstesnių metų, emocinę įžangą į Dvaro šventę kūrė jau nemažos patirties koncertuojant turintys rajono kolektyvai ar net profesionalūs atlikėjai. Čia pamario dainas dainavo rusniškių moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“, vadovaujamas Aušros Šlažienės, vario dūdas džiazo improvizacijomis pūtė „Pamario Brass“ orkestras su Gražvydu Raila priešakyje. Iš Klaipėdos atvyko skambaus balso vokalistė Evelina Greiciūnaitė, kuri, akomponuojant Editai Zizaitei, padainavo keletą klasikinės muzikos dainų. Ypatingą nuotaiką kūrė dainuojamosios muzikos atlikėjas Justinas Žilinskas su dukra Rusne iš Vilniaus. Šventinę atmosferą taip pat kūrė ir dvi nedidelės parodos – švėkšniškio fotografijų paroda „Pabirę lašai“ ir meistrės iš Kretingos Valdonijos Karaliūnienės sukurtos lėlės.

DSC05152

Buvo išlaikyta tradicija šio vakaro dalyvius pavaišinti skanumynais – tortu su pyragaičiais bei arbata.

Šeštadienis, pagrindinė Dvaro šventės diena, prasidėjo gatvės krepšinio varžybomis parke. Švėkšnos bibliotekoje buvo surengti kūrybiniai pusryčiai „Pamatyk, paklausyk, pajusk“. Tuo pačiu metu vienintelis išlikęs jaunųjų skautų būrys Šilutės rajone parengė „išbandymus“ visai šeimai „Pasiruošk nuotykiui“. Buvo tęsiama ir ilgametė tradicija – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos sporto salėje buvo surengtos šuolių į aukštį varžybos. O norinčius daugiau sužinoti apie miestelio praeitį muziejininkė Monika Žąsytienė pakvietė į parodą „Švėkšnos evangelikų liuteronų bažnyčiai 150 metų“.

DSC05714

Netrukus didžiojoje scenoje prasidėjo jaunųjų švėkšniškių koncertas. Išmoningai pinant pasakojimą bei vedant šį renginį iškalbingajam Saidui bei Emilijai, scenoje pasirodė geriausi Švėkšnos „Šaulės“ gimnazijos kolektyvai bei atlikėjai. Jaunimą po to scenoje pakeitė vyresniųjų saviveiklininkų pasirodymai, kurių pasirodymų eigai vadovavo dvaro ponia Vaida Galinskienė. Po to buvo neilga pauzė scenoje, kurios metu stipriausi švėkšniškiai varžėsi lenkdami vienas kitam rankas.

Šventės kulminacija pagal ilgametę tradiciją miestelio vėliavos pakėlimas. Šiais metais ši misija buvo patikėta geriausiai Švėkšnos abiturientei Urtei Paldauskaitei. Švėkšniškius sveikino seniūnas Alfonsas Šeputis, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Šilutės tarybos nariai Antanas Martinkus bei Arūnas Kurlianskas.

DSC06099

Tik Švėkšnoje įsteigtu ypatingu apdovanojimu Švento Jokūbo skulptūrėle, už bendruomeniškumą, kultūrines iniciatyvas bei veiklą šiais metais buvo nominuotas Vaidotas Didžiūnas. Šiemet gražiausiai tvarkomų sodybų savininkais buvo paskelbti Regina ir Stanislovas Raukčiai, gyvenantys Lauko gatvėje, Irena ir Saulius Bilčiai iš Aušros gatvės, Regina ir Stanislovas Raukčiai, Lauko gatvė, Aušra ir Antanas Martinkai, gyvenantys Nemuno gatvėje, Žaneta ir Tomas Klumbiai iš Knygnešių gatvės, Ilona ir Tomas Grikšai iš Kalnalio kaimo, Ona ir Petras Balčėnai iš Vilkų kampo kaimo, iš Jonikų kaimo Albina ir Jonas Jenčauskai, bei poilsio sodybos „Gilė“ Papjaunio kaime savininkai Danutė ir Sigas Štulcai. Jie iš Šilutės rajono mero V.Laurinaičio gavo tai liudijančius pažymėjimus bei tai sakančias lenteles.

DSC06249

Na, o jau po to, scenoje pasirodė daugelio lauktas ir dažno mėgiamas dainininkas Rytis Cicinas su šokėjomis. Jį keitė kiti žinomi muzikantai bei dalininkai. O vakarą baigė fejerverkai, pro bažnyčios bokštus nušvietę šiltą vasaros naktį.

Sekmadienį vyko tradiciniai Švėkšnos bažnyčios globėjo Švento apaštalo Jokūbo atlaidai. Tai dvasiniame susikaupime ir baigėsi keletą dienų trukusi Švėkšnos dvaro šventė.

Be the first to comment on "Antras vasaros mėnuo baigėsi Dvaro švente Švėkšnoje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*