Amatų diena Švėkšnoje

Renginys „Amatų diena“ – tarsi gyvas muziejus, kuriame mes visi lankome amatininkų dirbtuves, galime prisiliesti prie darbo įrankių, susipažinti su kūrybiniu procesu bei edukacine aplinka. Tai ne tik mūsų praeitis, bet ir ateitis, nes tik pažindami savo istoriją bei šaknis, mes gebėsime sukurti savo šviesią ateitį.

Birželio 2-oji diena Švėkšnoje buvo amatų, darbų ir pramogų diena. Švėkšnos parke, prie kavinės „Viesulas“, Šilutiškis amatininkas Julius  Katauskas atgaivinęs ir įvaldęs raugo keramikos metodą, buvo pasiruošęs supažindinti su puodų žiedimo technika. Susirinkusieji ne tik stebėjo, kaip jo rankose gimsta meno bei buities dirbiniai, bet ir patys išbandė, kaip nelengva pasigaminti proporcingą puodelį. Kryždirbystės amato niekada nebuvo mokoma mokyklose – šiuos meno kūrinius kuria savamoksliai. Vienas toks, Vytautas Bliūdžius, kuris prisilietęs prie medžio ima ir pagamina  vertingiausią lietuvių meno palikimą, kuris perduodamas tik žodžiu, ir tik praktiškai. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai taip pat į rankas paėmė kaltus ir bandė įminti medžio apdirbimo paslaptis. Visą šventinę renginio nuotaiką apjuosė ne tik  D. Šneideraitienės Joninių vainikai, bet ir legendinė žemaičių sriuba – cibulynė, kurią su didžiule meile ir geriausiomis emocijomis gamino Tradicinių amatų centro Švėkšnoje darbuotojos – N. Birbalienė ir V. Binkulienė. Ši šalstsriubė padėjo atgauti jėgas po sunkių darbų karštą vasaros dieną. Na, o pailsėję ir atsigavę dar suspėjome apdovanoti konkurso „Prosenelių, senelių amatai – gyvi dar šiandien“ laimėtoją K. Riteryte, kuri pasidalino savo šeimos puoselėjamu amatu  – Advento vainikų gamyba. Organizuojant šį renginį neapsieita be nuolatinių Tradicinių amatų centro Švėkšnoje pagalbininkų – Švėkšnos seniūnijos, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos, verslininkų Aušros ir Antano Martinkų bei amatininkų.

Renginys „Amatų diena“ pamažu tampa Švėkšnos miestelio tradicija, kuria labai didžiuojamės ir norime ją puoselėti, plėtoti ir garsinti. Tikimės, kad Tradicinių amatų centras Švėkšnoje šio renginio pagalba pritrauks dar daugiau tradicinius amatus puoselėjančių amatininkų, svečių, kuriems tai įdomu, ir žinoma, sudomins jaunąją kartą tęsti senąsias tradicijas.

Viktorija Binkulienė
VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialo
Tradicinių amatų centras Švėkšnoje
amatų veiklos vadybininkė 

Be the first to comment on "Amatų diena Švėkšnoje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*