„Baltijos iliustracija. Komiksai #2“

Data: 2018-10-04
Pradžia: 08:00

Parodos plakatas Šilutėje_webVšĮ „Kūrybinės idėjos“ ir „Šilutės raj. Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka“

kviečia į parodą ir kūrybinius užsiėmimus iliustracijų lagaminas „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“

LT / LV / EST

Paroda veiks:
2018 m. spalio 04–31

Kūrybinės dirbtuvės
2018 10 04 / 8 val. ir 12 val.

Jau antrus metus tęsiamas projektas  „Iliustracijų lagaminas“, kurio metu „Kūrybinės idėjos” skirtingose Lietuvos vietose pristato “Kūrybinių idėjų” organizuotas ir Vilniuje startavusias parodas.

Šiais metais “Iliustracijų lagaminas”  aplankys Šilutę, Klaipėdą ir Kauną. Pirmoji stotelė – Šilutės raj. Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, kur nuo 2018m. spalio 04 d. galima aplankyti tarptautinę tęstinę parodą „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ šių metų sausio mėnesį jau parodyta Vilniuje, „VDA galerijoje Akademija“.

Projekto kuratorės Ula ir Rusnė Dominyka Šimulynaitės parodos lankytojams pristato kūrėjus iš Baltijos šalių. Parodoje dalyvauja gausus būrys komikso piešėjų profesionalų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Latvijai atstovauja: Līva Kandevica, Dāvis Ozols, Anna Vaivare, Estijai – Ann Pajuväli, Joonas Sildre ir Lietuvai – Miglė Anušauskaitė, Lina Itagaki, Gerda Jord, Paulius Petrauskas, Aleksas Steponavičius, Rusnė Šimulynaitė, Ula Šimulynaitė, Titas Antanas Vilkaitis.

„Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ parodos dalyvių darbai yra labai skirtingi visais aspektais. Nebelieka ribos tarp komiksų ir dailės krypčių. Kai kur komiksai tampa architektūrinių brėžinių ir komikso hibridu, kaip  Anna Vaivare „A Lifetime of Building. Dalyje kūrinių yra nemažai teksto, dialogų, o kituose darbuose teksto išvis nelieka. Parodoje pristatomi komiksai sukurti naudojant įvairias technikas: guašą, pieštukus, rapitografą, akvarelę, risografiją ar kompiuterinę grafiką. Vieni parodoje eksponuojami komiksai ar jų ištraukos išleisti zinų pavidalu (Līva Kandevica „The Situations“), kiti – tik ką įvairiais tiražais pasirodę knygynuose (Linos Itagaki „Sibiro haiku“, Miglės Anušauskaitės „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“).

Beje, labai džiaugiamės galėdami pristatyti ne tik tuos komiksus, kurie jau pasirodė knygynuose, bet ir tuos, kurie yra vos vieno egzemplioriaus ir kol kas dar neturi jokių leidybinių planų (puikus šansas leidėjams pamatyti neatrastus talentus!).

Ko gero, rimčiausiai komiksai vertinami Estijoje, kur komiksų disciplina dėstoma Estijos dailės akademijoje (ten dėsto ir viena mūsų dalyvių – Ann Pajuväli), ir Latvijoje, kur leidžiamas tarptautinis komiksų žurnalas „kuš!“. Parodoje „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ pristatomi menininkai į komiksų mediją atėjo iš įvairių sričių: architektūros, animacijos, grafikos, tapybos, grafinio dizaino, semiotikos, žurnalistikos, filologijos, spaudos technologijų. Vieni parodos autoriai yra daug metų aktyviai dirbantys komiksų srityje, kaip kad Joonas Sildre, įkūręs Estijos komiksų kūrėjų bendruomenę. Kiti, kaip štai Dāvis Ozols ar Titas Antanas Vilkaitis, vis dar studijuoja ar neseniai baigė studijas, bet jau spėjo pristatyti savo darbus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Greta jų pristatome ir pačią jauniausią, kol kas plačiajai visuomenei nežinomą naująją komiksų kūrėjų kartą: Rusnę Šimulynaitę, Aleksą Steponavičių ir Paulių Petrauską iš Lietuvos.

Pastaraisiais metais mūsų regione komiksai sparčiai populiarėja: atsiranda vis daugiau leidinių, parodų ar kitokių su komiksais susijusių renginių.

Parodos kuratorės: Ula Šimulynaitė, Rusnė Šimulynaitė  +370 612 10484

Vieta: Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka