Druskų kambarys – ryžtinga verslo pradžia

Pasakojimu apie prieš beveik pusantrų metų Šilutėje pradėjusį veikti druskų kambarį, pradedame naują rašinių ciklą apie verslą. Kalbėsime su verslininkais apie jų veiklos pradžią, vystymą, taip pat prašysime pasidalinti įspūdžiais ir prisiminti iššūkius, su kuriais tenka ar teko susidurti. Tokių pasakojimų tikslas – parodyti, kad verslo gali imti ne tik ypatingas ar išskirtines savybes turintys žmonės.

Druskų kambarys. Kas tai?

Pamačiusi, kad Šilutėje nėra haloterapijos – labiau žinomo kaip druskų kambario – šią sveikatinimo paslaugą pradėjo teikti Jurgita Suslavičienė. Paskata buvo ir jos pačios patirtis bei ne vieno atmintyje dar išlikusi Juknaičių sveikatinimo centre iki jo gaisro teikta populiari druskų kambario paslauga.

dsc05127

Jurgita Suslavičienė – Šilutės druskų kambario savininkė.

Paprašyta paaiškinti, kas yra druskų kambarys ir ko jame galima tikėtis, verslininkė sakė, kad tai kambarys – kamera, kurios sienos, grindys ir net lubos yra padengtos druska. Užsisakę 45 minutes trunkantį haloterapijos seansą, šioje uždaroje patalpoje esantys žmonės kvėpuoja iki mikroskopinių dalelių specialiu prietaisu įpučiama susmulkinta išvalyta jūros druska.

J.Suslavičienė minėjo, kad druskų kambario sveikatinimo seanse turėtų apsilankyti turintys kvėpavimo takų ar plaučių problemų – sergantys sinusitu, bronchitu, astma ar kitomis lėtinėmis plaučių ligomis. Tai skirta tokių ligų profilaktikai bei reabilitacijai pasveikus.Taip pat čia sveika pabūti prasidėjus alergijai nuo buitinių ir pramoninių dirgiklių, tabako dūmų. Seanso metu stiprinamas žmogaus imunitetas užkertant kelią ir kitoms ligoms. Tai pastebi mamos, kurios čia atveda vaikus tik prasidedant slogai. Ne viena džiaugėsi, kad po apsilankymo druskų kambaryje galima gydytis be įvairių purškalų.

Ši sveikatinimo procedūra labai populiari vaikams po plaučių ar kvėpavimo ligų, kai medikų yra skiriamos reabilitacinės sanatorijos. Dėl įvairių priežasčių ne visais atvejais paranku būna ten važiuoti. Tuomet kvėpavimo procedūras galima atlikti čia pat, Šilutėje.

Seanso metu skambanti atpalaiduojanti muzika bei neįkyri šviesa ne tik ramina nervų sistemą, bet ir padeda sergantiems depresija.

Haloterapija – lyg eleksyras žmogaus plaučiams, profilaktika odai bei poilsis nervų sistemai. Ji tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vyresniems labiau reikalinga ramybė. Dėl to, priimdama užsakymus druskos kambario įkūrėja taip juos dėlioja, kad suaugę ir vaikai nebūtų kartu. J.Suslavičienė prisiminė ne vieną atvejį, kai seanso pabaigoje atidariusi duris rasdavo vaikus saldžiai miegant.

Vienas seansas suaugusiam kainuoja 5 eurus, vaikui – 3,2 euro, mamai kartu su vaiku – 6,60 euro. Tačiau paprastai vieno karto yra mažoka. Idealu būtų bent dešimt seansų, o mediciniškai rekomenduojama ne mažiau kaip 28 seansai per metus. Iš karto užsisakant daugiau procedūrų kaina taip pat mažėja.

Druskų kambarys veikia Šilutės, Lietuvininkų g. 3. Išankstinė registracija ir informacija teikiama telefonu 8 636 22926.  Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje www.namaka.lt

Verslo pradžia

Kai J.Suslavičienė suprato, kad druskų kambario paslaugos niša Šilutėje neužimta ir galima imtis šio ne itin didelių investicijų reikalaujančio verslo, buvo aišku, kad jam pradėti savų lėšų nepakaks. Iš pažįstamų buvo girdėjusi bei skaičiusi, kad naujam verslui pradėti palankiomis sąlygomis paskolą galima gauti Šilutės kredito unijoje.

Paprašyta papasakoti, kaip viskas prasidėjo, verslininkė prisiminė, kad atėjusi į Šilutės kredito uniją tiesiog paklausė, ar būtų galima gauti paskolą. Girdėta informacija pasiteisino: šios finansinės įstaigos darbuotojai buvo pasiruošę padėti ir išsamiai paaiškino, ką reikia padaryti. Beliko parengti nedidelį verslo planelį, atlikti kai kuriuos skaičiavimus, turėti tam tikrus dokumentus. Nors tai parengti ir buvo nesudėtinga, tačiau viską sutvarkyti padėjo Šilutės kredito unijos darbuotoja. Be visa ko, čia taip pat buvo pasiūlyta kreiptis į verslumo skatinimo fondą INVEGA, kuris įvairiomis formomis remia smulkias verslo įmones. Kriterijai J.Suslavičienės verslo paramai atitiko ir ji fondo buvo suteikta. Ja dengiama didžioji dalis palūkanų, kurias jauna verslininkė turi mokėti Šilutės kredito unijai.

Visos šios dokumentų tvarkymo, paskolos gavimo procedūros truko neilgai – apie mėnesį. Po to beliko imtis nusižiūrėtų patalpų remonto. Tam ir išėjo nemaža paskolos dalis. Pinigų taip pat reikėjo įrangai įsigyti.

J.Suslavičienė verslui vystyti pasirinko „Mažosios bendrijos“ organizavimo formą. Iš esmės ji veikia kaip individuali įmonė, tačiau skirtingai nuo jos – ji ribotos turtinės atsakomybės. Tai reiškia, kad  „Mažoji bendrija“ atsako tik įmonės turtu, skirtingai nuo individualios, kuri už prisiimtus įsipareigojimus atsako visu asmeniniu steigėjo turtu. Be to, „Mažojoje bendrijoje“ nebūtina samdytis darbuotų, o tai pradedančiam verslui paprastai nemažai kainuoja. Tad Jurgita viską daro pati.

Paklausta, ar lūkesčiai pasiteisino, jauna verslininkė sakė, kad verslas įsisuka. Kol kas tokios algos, kokios norėtų, dar neužsidirba. Tačiau ir jai lieka, ir paskolą, patalpų nuomą bei komunalinius mokesčius moka iš verslo uždirbtų pinigų.

Kalbant apie Šilutės kredito unijos teikiamas paskolas, lieka tik pridurti, kad už paskolos gavėją čia gali laiduoti kredito unijos narys. O tai žymiai supaprastina paskolos gavimą.

Be the first to comment on "Druskų kambarys – ryžtinga verslo pradžia"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*