Šilutiškiai – prizininkai, bet liko ir neišnaudotų šansų

Šilutėje surengtose šalies jaunių (iki 17 m.) sunkiosios atletikos čempionato finalinėse varžybose tarp mūsų sporto mokyklos auklėtinių labiausiai pasižymėjo šešiolikmetis šilutiškis Lukas Kordušas (svorio kategorija iki 77 kg), tapęs ne tik savo svorio kategorijos nugalėtoju, bet ir absoliučiu čempionu. Pamariškių komanda (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai) užėmė trečią vietą. Pirma – Klaipėdos pirmoji rinktinė, antra – Marijampolės komanda.

Varžybos vyko Vilų g. 13 A sporto salėje. Dalyvavo 9 svorio kategorijų atletai iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Anykščių, Telšių, Kretingos, Plungės, Rokiškio, Šilalės. Didmiesčių garbę apgynė klaipėdiečiai, neblogai pasirodė Panevėžio sunkiaatlečiai, o vilniečiai, šiauliečiai neįstengė aplenkti rajonų komandų. Štai pajėgiausiųjų komandų dešimtukas: Klaipėda-1 – 224 taškai, 1 vieta, Marijampolė – 202 tšk., 2 v., Šilutė – 194 tšk., 3 v., Telšiai – 183 tšk., 4 v., Panevėžys – 176 tšk., 5 v., Klaipėda-2 – 162 tšk., 6 v., Kretinga – 147 tšk., 7 v., Plungė – 93 tšk.,8 v., Rokiškis – 74 tšk., 9 v., Šilalė – 67 tšk., 10 v.

apple 075

Lietuvos jaunių sunkiosios atletikos čempionato absoliutus čempionas Lukas Kordušas.

Tarp atletų, sveriančių iki 77 kg, lyderiu buvo šilutiškis L.Kordušas. Lukas dviem veiksmais iškėlė 248 kg (rovimas – 108, stūmimas – 140). Antrą vietą užėmęs rokiškėnas A.Brinklys atsiliko net 50 kg. Jo rezultatas – 198 kg (88+110). Trečias liko Telšių sportininkas A.Norkus – 190 kg (85+105). L.Kordušo pasiektas rezultatas suteikė jam ir absoliutaus čempiono titulą pagal Sinklerio lentelę, kai sportininko iškeltas svoris lyginamas su jo paties svoriu. Paprasčiau pasakius, mažiau sverdamas iškėlė sąlyginai daugiau nei sunkesni atletai. L.Kordušas surinko 313,929 taško. Priminsime, kad jis konkuravo ir su atletais, kurie svėrė 85, 94, 105 ir +105 kg.

Sidabro medalį laimėjo šilutiškis Rokas Radavičius (sv.kt. iki 69 kg). Roko dvikovės rezultatas – 205 kg (90+115). Aukso medalis įteiktas Klaipėdos atstovui M.Rimkui – 209 kg (93+116). R.Radavičius anksčiau laimėdavo dvikovą su M.Rimkumi, bet šį kartą namų sienos tam nepadėjo. Trenerių nuomone, Rokas startavo nepasiekęs savo geriausios sportinės formos. Dėl tos pačios priežasties ne visą galią parodė ir Ramūnas Šteinys (sv. kt. iki 50 kg) – tenkinosi trečia vieta. Ramūnas dviem veiksmais iškėlė 111 kg (48+63). Pirmą vietą užėmė anykštėnas M.Dilys – 116 kg (54+62). O sidabro medalį pelnė marijampolietis T.Vosylius – 115 kg (52+63).

Treneriai L.Čičirka, L.Li Čin Chai tikėjosi bronzos medalio iš sunkiasvorio Eriko Augustaičio, tačiau vaikinas žaisdamas krepšinį gavo kojos traumą ir čempionate nedalyvavo, nors tokią teisę buvo pelnęs atrankos varžybose Klaipėdoje.

Be the first to comment on "Šilutiškiai – prizininkai, bet liko ir neišnaudotų šansų"