Gražiausia pavasario šventė Pagėgiuose – Mažosios Lietuvos pusmaratonio bėgimas  (VIDEO)

Šilutiškis Romas Škadauskas pirmajame „Mažosios Lietuvos“ bėgime iškovojo III vietą.

Kuomet kaštonuose pavasarį užsidega jų žvakutės, pažinti nuošalų Lietuvos kampelį ir dalyvauti pusmaratonio iššūkyje Pagėgiuose gegužės 19 dieną visus kvietė debiutinio „Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ organizatoriai. Tai buvo aštuntasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.

Pasak vieno iš renginio organizatorių Dainiaus Kinderio – „Pagėgių krašte labai mažai tokių masinių renginių ir tai norime pakeisti. Norime atkreipti dėmesį į labai įdomų Lietuvos regioną. Vienas iš pagrindinių bėgimo taurės principų – atrasti Lietuvą, o Pagėgiai yra šalies kamputyje ir jį mažai kas pasiekia. Tad norėjome vienu šūviu du zuikius nušauti – ir varžybas suorganizuoti, ir parodyti šį kraštą. Tikimės, kad bėgimas taps tradiciniu“.

Bėgimo dalyviai galėjo rinktis 2, 10 ir 21 km distancijas. Trasa driekėsi jaukiomis, tolygiomis miesto gatvėmis, kur nėra nei didelių pakilimų, nei nusileidimų. Ilgiausioje distancijoje dėl prizinių vietų kovoti atvyko žinomi greitakojai Aurimas Rimkus („Stadija“ Šiauliai),, Aurimas Skinulis BMK (Kaunas), Virginijus Muralis „Maratonas“ (Jonava), Dainius Šaučikovas „Stadija“ (Šiauliai), Rolandas Silius „Inžinerija „ (Vilnius), Vidas Totilas BMK (Kaunas), Romas Škadauskas „Ventė“ (Šilutė), Alfonsas Kazlauskas BMK (Kaunas), Gintaras Meištininkas „Bėgimo klubas“, Simas Stasiukaitis „Bėgimo klubas“, Dalia Lukošienė „Lukas“, Romulda Kondratienė „Stadija“ (Šiauliai), Eglė Galimovienė „Bėgimo klubas“) ir Aurelija Kisieliūtė BMK (Kaunas),

Tuomet vilkytiškis Lietuvos 100 km čempionas Ruslanas Seitkalijevas dalyvavo „Vilties bėgime“, Klaipėdoje .

„Mažosios Lietuvos pusmaratonio (21 km) čempionais tapo Aurimas Rimkus („Stadija“ Šiauliai) – 1: 16: 03,4 ir Dalia Lukošienė „Lukas“ – 1:36:43,6.

Šilutiškis Romas Škadauskas savo amžiaus grupėje iškovojo III – vietą 21 km įveikęs per 1:27:02,6. Pasak prizininku tapusio R.Škadausko, – „Smagu, kad tai vyko mūsų krašte. Velniškai sunku bėgti tokiame karštyje, bet kova buvo puiki“.

Pusmaratonio varžybose dalyvavęs Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, pamainos vadas, kapitonas Evaldas Bilevičius distanciją įveikė per 1: 57:19,9.

2 km bėgime nugalėtojais amžiaus grupėse tapo Ema Broškaitė (Pagėgiai) – 7:35,9, Danielius Puodžiūnas („Kamana“) – 7:22,6, o absoliučiu 2 km trasos nugalėtoju tapo pagėgiškis Naglis Kuturys (Šilutės sporto mokykla) – 6:43,2.

Vienas iš bėgimo laimingųjų, nepriklausomai nuo užimtos vietos, loterijos būdu laimėjo savaitgalio kelionę lėktuvu į vieną iš Europos sostinių.

Be the first to comment on "Gražiausia pavasario šventė Pagėgiuose – Mažosios Lietuvos pusmaratonio bėgimas"